Talip ERCAN
  • 01/01/1970 Son günceleme: 05/12/2010 23:11
  • 15.461

Değerli Beykozlular, Beykoz sevdalıları, Beykoz’da spora gönül veren tüm kardeşlerim, sizleri 2010 yılının son köşe yazısında saygıyla selamlıyorum.

Peşinen 2011 yılının tüm İslam Alemi, Ülkemiz ve İlçemiz Beykoz için hayırlı, sağlık ve sıhhatli geçmesi temennisinde bulunuyorum. Göz açıp kapayıncaya değin geçen yorucu bir 2010 yılını geride bırakmaya artık günler kaldı. 
İlçemiz Beykoz’da sportif faaliyetlere dönüp baktığımızda bir hayli mesafeler kat edildiğini görmekteyiz. İlçe sakinlerinde spora bakış açısı değişmekte, çocuklarını her hangi bir spor dalında spor okullarına gönderen ailelerin sayısı her geçen gün artmakta. Özellikle sahil kısmında, Beykoz Çayırında, park ve bahçelerde spor ile uğraşan belli bir kesim var. Her geçen gün bunlara yenileri eklenmekte.Özellikle bayanlardan spor yapma uğraşındakilerin fazla olması dikkatlerden kaçmıyor. Evlerde eşofmanlarla misafir karşılamak bile ayıp sayılırken şimdilerde rengarenk eşofmanları ile birçok bayanı yürüyüş yaparken ya da çeşitli yerlere monte edilen spor araç-gereçlerinde çalışırken görmek mümkün.
 
MASA BAŞINDA İNTERNETE HAPSOLAN BİR GENÇLİK DE VAR!

 
Meselenin bir başka boyutu var ki düşündürücü bir gerçek olarak dikkatleri çekmekte. Bizler madalyonun öbür yüzüne baktığımızda spor yapmak yerine evlerinde bilgisayarlarına hapsolmuş, onların esiri olmuş bir genç kitle var. Günün her saatinde İnternet ortamında sosyal paylaşım sitelerinde gezinip duran, tabiri caizse İnternet Geyiği yapan bir dolu gencimiz var. İşte bu kesimde müthiş bir kilo problemi de ortaya çıkmış durumda.
Hareketsiz kalan vücutlar alabildiğince kilo depolamakta. Bu kiloların ne zaman, ne şekilde verileceği de meçhul. Tabii ki bizlerin kimsenin boyu kilosu ile uğraşacak ne hakkımız ne de onları uyaracak bir durumumuz var. Hiç uzağa gitmeyelim yanı başımızdaki kendi çocuğumuzdan pay biçelim. Her yeni moda, günümüzde kullanılan yeni bir ifade şekli ile trend bir zaman gelir etkisini kaybeder. İşte o zamanı ne kadar erkene çekip yenden sporla buluşmaya karar verirsek ileriki yaşlarda o derece sağlıklı oluruz.
 
SANAL ORTAMLARDA BULUŞUP MAÇLARA DESTEĞE GİDİLİYOR
 
Evet, Beykoz ilçesinde sportif faaliyetlere, müsabakalara gelince…öncelikle futbol sezonu en sıkıntılı günlerine denk gelen yani Kış ayların içinde çeşitli müsabakalarla devam ediyor. Havalarda soğumaya başladı. İlçemiz Amatör Lig takımlarının ayrıntılı haberlerini web sitemizde en taze halleri ile bulabiliyorsunuz. Uzun zamandır eksikliği hissedilen Amatör Lig futbol müsabakalarından verdiğimiz haberlere sizlerden çok olumlu tepkiler gelmeye devam ediyor, tabii ki sitemlerde. Daha önce de ifade ettiğim gibi haberlerimizde amatör liglerde forma giyen arkadaşlardan, yöneticilerden, teknik kadrolardan bilgi akışı gelmeye devam etmekte. Sizlerde bilirsiniz ki tek başımıza bu kadar yoğun maç programını takip etmekte zorlanmaktayız. Bu yüzden bizlere ulaştıracağınız her bilgi işimizi kolaylaştıracaktır. Bu arada birçok spor kulübü ve sporcu kardeşlerimiz sanal ortamda kulüpleri ile bilgileri, maçlarından aktarımları yayınlamakta. Çağın teknolojik imkanlarından fazlası ile yararlanılmakta. Bu durum kulüplerimiz arasında da olumlu ilişkilerin de bir neticesini ortaya çıkarmakta. Sanal ortamlarda haberleşen amatör lig takımlarının taraftarları ilçe dışından takımlarla oynanan maçlarda tribünlerden beraberce destek sağlamakta.
 
BEYKOZSPOR KONGREYE GİDİYOR
 
Beykoz Spor Kulübü Derneği çalkantılı ve sıkıntılı günleri aşmakta zorlanınca camiadan da yükselen eleştirel sesleri de dikkate alıp Olağanüstü Kongreye gitme kararı aldı. Hayırlı uğurlu, 102 yılı geride bırakan tarihi çınar için İnşallah olumlu neticeler verir temennisinde bulunuyorum. Zeki Aksu Başkanlığındaki Yönetim kamuoyunda bir güven bunalımının oluşmasına neden oldu. Bir taraf eski para ile milyarla verdik, karşılığı nerede görmek, bilmek istiyoruz demekte, öbür taraf bunun net bir ifade ile açıklamasını yapmakta zorlanmakta, ya da ifade edememekte. Bunların konuşulma yeri de Olağan ve Olağanüstü kongrelerdir. Bizlerde buralardan Başkan Zeki Aksu’ya en sert eleştirilerde bulunmaktan kaçınmadık ancak birileri de artık çıkıp-Ben bu işe talibim-deme cesaretini kendinde bulmalı. Zeki Başkan hataları ile günah ve sevapları ile aynı Aksu, ancak sürekli eleştirilerde bulunanlar neden Kongrelerde gelip konuşmaz, hesap sormaz. Sadece Zeki Başkanı günah keçisi yapmak ne derece doğru. Bu ilçeyi yönetenler olaya neden olumlu bakmazlar aklım sırrım ermiyor. Acaba cezalandırılan Zeki Aksu mu? yoksa 102 yılı geride bırakan bir kulüp mü? Bu ince ayarın farkına ne zaman varılacak?

Yazarın Yazıları