Beykozspor eski kulüp binası açılacak...

  • 0
  • 7854
Beykozspor eski kulüp binası açılacak...
Beykozspor eski kulüp binası açılacak...
Beykozspor eski kulüp binası açılacak...
Beykozspor eski kulüp binası açılacak...

İbrahim Kelle Caddesi üzerinde bulunan ve mülkiyeti Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü'nde bulunan Beykoz Spor Kulübü eski kulüp binası için ilk ciddi adım atıldı.

Çok uzun yıllar Beykoz Spor Kulübü Derneğince kullanılmakta olan binanın mülkiyet sahibi GHSGM idi. Zaman içinde yıpranan, damından yağan yağmur sularının bina içine aktığı, farelerin cirit attığı bina Zeki Aksu başkanlığındaki Yönetim Kurulu’nun uzun uğraş ve temasları sonucu yıktırılıp nezih bir konuma gelme yönünde yeniden yapılmaya başlanmıştı.

Bina maddi imkânsızlıklar ve diğer sorunlar nedeni ile zamanında bitirilmeyince binanın mülkiyetinin sahibi konumunda olan Gençlik Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, İstanbul İl Müdürlüğü binaya el koymuştu. Kurumlar arası temaslar neticesinde sonunda beklenen haber geldi. Yaklaşık 2 senedir kaderine terk edilen ve bazı bölümlere hasar gören, çatıda bulunan bakır saçları çalınan binaya bugün ilgili kurumların ziyareti vardı.

Konuyu yakından takip eden ve kendisi de Beykozspor takımında forma giymiş bir isim olan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı olan Ali Düşmez binada incelemelerde bulundu.

Gerçekleşen incelemede Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Taner Özgüven, Erkan Tabaş, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Beykoz İlçe Şube Müdürü Serkan Öcalmaz, İASKF Yönetim Kurulu Üyelerinden Ali Tanrıya şükür, Beykoz İlçesi Amatör Spor Kulüpler Birliği (BİSK) Başkanı Asım Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu. Binada etraflıca inceleme yapanlardan birisi de Mimar Göksel Bulut idi. Bulut İstinye'deki TFF Tesislerini yapan isim olarak bilinmekte.

Gerçekleşen ziyaretin ardından medyaya açıklamalarda bulunan TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünce konuya ciddiyetle yaklaşılmasından dolayı duydukları memnuniyeti ifade etti. Düşmez açıklamalarının devamında şu ifadelerde bulundu;

“Bina uzun yıllar Beykoz Spor Kulübü Kulüp Binası olarak kullanılmakta idi. Beykoz Spor Kulübü Derneği gerekli izinlerin alınmasından sonra binayı tamamen yıkıp yeni baştan yapama düşüncesini hayata geçirmişti. Yaşadıkları sıkıntılar nedeni ile inşaat yarım kalınca ve binanın mülkiyetinin sahibi Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğüne ödemler olmayınca bina kaba inşaat halinde tamamen kendi uhdelerine geçmişti.

Bende bu binanın salonlarında spor yapan biri olarak Sayın Bakanımız Suat Kılıç ve Gençlik Hizmetleri Spor Genel Müdürü  Sayın Mehmet Baykan ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda binanın inşaatının bir an önce tamamlanıp Beykoz Spor camiasının hizmetine verilebilmesi için alınan karardan son derece memnun oldum. Binanın her bir bölümü için değişik kullanım alanlarının tespitine gidildi. İlk düşünceler ile ortaya çıkan tabloya göre bir katı Beykoz Spor Kulübüne ayrılacak, Kulüp Müzesi yeniden faaliyete geçecek, bu katta diğer bölüm Beykoz İlçesi Amatör Spor Kulüpler Birliği için ayrılacak. Aşağı katta bir Cafe yapılacak ve Beykoz ilçesi spor camiasının toplanacağı güzel, nezih bir ortam yaratılacak. Binanın en üst katı ise Gençlik Hizmetleri Spor Genel Müdürlüğü uhdesinde olacak. Burada bir protokol salonu ve diğer bölümler yer alacak." diye konuştu.

TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez kendilerinin de hazır bulunduğu ziyarette Gençlik Hizmetleri Spor Genel Müdürlüğünün ilgili birimlerinden gelen görevlilerin bina genelinde teknik bir inceleme gerçekleştirdiklerini söyledi. Düşmez daha sonraki aşamada bina ile ilgili Mimari Projelerin alınıp bu projeler arasından seçilecek proje ve mimarı ile birlikte çalışmaların süratle başlayacağını sözlerine ekledi. "Bu çalışmaların  başlamasından dolayı son derece mutlu olduğumu ifade etmek isterim" dedi.

Düşmez, sorulan bir soru üzerine binadaki çalışmaların ne zaman neticelenmesinin beklendiği konusunda kendilerinin düşüncesinin bir tarih vermemekle birlikte çok ivedi ve hızlı biçimde olması yönünde olduğunu söyledi. Ali Düşmez kendisinin Genel Başkanı olduğu Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu nezdinde yurt genelinde 4000 spor kulübü ile ilgili olduklarını söylerken, "Onların sorunlarının çözüme kavuşmaları tesisleşme yönünde son dönemlerde ciddi adımların atılıp neticelendiği ortada.Bu da bizleri memnun etmekte. Çeşitli kurumlar olarak ülkemizde sporun gelişip, tesisleşme hamlesinin devam edip daha geniş halk kitlelerinin sporla buluşması yönünde gayret sarf edilmekte. İnşallah bu kapsamda Beykozluların çok güzel nezih bir mekanı olacak" diye konuştu.

Spor Servisi

TFF’den Beykoz’a, Başınız Sağolsun
Önceki TFF’den Beykoz’a, Başınız Sağolsun
Beykoz’da amaç üzüm yemek değil, bağcı dövmek
Sonraki Beykoz’da amaç üzüm yemek değil, bağcı dövmek