Beykozspor’dan Maltepe Spor Yönetimine kınama

  • 0
  • 3773
Beykozspor’dan Maltepe Spor Yönetimine kınama

Transfer döneminin 2. aşaması devam ettiği sırada Beykoz 1908 AŞ ile aynı grupta mücadele eden Maltepespor'dan bazı futbolculara teklif gelmesi Beykoz’da tepkiyle karşılandı.

Konuya ilişkin Beykoz Spor Yönetiminden bir açıklama yapıldı…  Açıklamada, Beykozspor’un centilmence konsantre olmaya çalıştığı bir sırada futbolcularına yönelik etik dışı davranışların şok etkisi yaptığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kulübümüzün sportif başarısı ve geleceği açısından kritik önem taşıyan Devrek Belediyespor müsabakası öncesinde tüm sporcularımız gibi değerli üç sporcumuz ile Maltepespor kulübünün bir kısım yöneticileri (bir tanesi İdari kadro, diğeri teknik kadrodan olmak üzere iki yetkilinin)  temas ettiği bilgisine ulaştık.

Temas edilen sporcuların Özellikle kadromuzda daimi oynayan üç genç tarafından seçilmesi kulübümüz dışında başta Türkiye Futbol Federasyonu ve adli makamların dikkatini çekeceğini umarak etik değerlere önem veren değerli sporcularımıza kritik son iki hafta öncesi yapılan teklif etik olmamakla beraber son derece çirkin ve yasal yaptırımları olan bir davranış olduğu düşünülmektedir.

Beykoz Spor Kulübü ve camiası olarak etik ve kanun dışı bu davranıştan dolayı Maltepe Spor Kulübü Yönetimini şiddetle ve esefle kınıyoruz.

Bu durumun açığa çıkmasında bizlere yardımcı olan ve iki müsabakada da tüm gayret ve becerileri ile "aslanlar" gibi mücadele eden değerli sporcularımız etik değerlerini dikkate alarak spor camiasında örnek oluşturup en büyük iyiliği Maltepespor kulübüne yaptığı düşünülmektedir.

Bu değerli futbolcuların son iki müsabakada kötü performans çizmeleri halinde ortaya çıkacak sonuçlar kulübümüz ve spor camiası açısından düşünmek dahi istemiyoruz.

Beykoz Spor Kulübü olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada tüm birleşenlerimiz ile etik kurallara uygun olarak mücadelemize devam edeceğimizi hatırlatır saha içi rakiplerimizin de bu değerlere saygılı olmasını bekleriz.

Maltepespor kulübünü izah ettiğimiz üzere etik kurallara uygun eşit şartlarda mücadeleye davet ediyoruz.

Yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BEYKOZ SPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU

Beykoz’da akademi sahası yeniden maçlara açıldı
Önceki Beykoz’da akademi sahası yeniden maçlara açıldı
Beykoz’da İlçe Milli Eğitimin kararı tepki çekti
Sonraki Beykoz’da İlçe Milli Eğitimin kararı tepki çekti