Spor

Beykozspor altyapısında 5 yıllık plan

2014.08.08 00:00
| | |
6321

1908 Yılında kurulan Beykoz Spor Kulübü, ilk kez A Takım düzeyinde Amatör Liglerde mücadele etmek zorunda kalırken, altyapıda yeni bir yapılanma içine girdi.

Beykoz 1908 A.Ş. Yönetimi ile 5 yılı kapsayan bir anlaşma yapan Mehmet ŞahinYönetimindeki Teknik ve İdari Kadro geleceğin Beykozspor’unu kurmak için kolları sıvadı. 

A Takımı İstanbul Süper Amatör Ligde oynadığı 4 maç sonunda galibiyet ile tanışamayan İstanbul’un sarı-siyahlı ekibi camiayı stres ve şoka sokarken, kendi planları dahilinde çalışmalarına aralıksız devam eden Mehmet Şahin ve ekibi tarihinde ilk kez tüm yaş kategorilerinde liglere katılacak bir altyapı ordusu oluşturmuş durumda. Bülent Cömert-Eyüp Aktaş, Hakan Kuş, Osman İnan, Hüseyin Karakartal’dan oluşan teknik kadronun her biri değişik altyapı takımlarından sorumlu antrenörler olarak belirlendi. Yaz dönemi süresince aralıksız gerçekleşen antrenman ve maç programları ile oturmaya başlayan sisteminBeykozspor’un geleceğini oluşturacağını söyleyen Mehmet Şahin ileriki yıllardan umutlu mu umutlu görünüyor. 

Beykoz 1908 A.Ş.Altyapı Komitesi Başkanı Mehmet Şahin 5 yıllık proje kapsamında göreve geldiklerini, sorumluluk üstlendiklerini söylerken, "Önümüzdeki yıllarda Beykoz 1908 A.Ş. A Takım kadrosunun çekirdeğini oluşturacak bir yapılanma başlattık. İlk etapta ilçe ve bölge takımlarından kadromuza takviyeler yaptık, bazı yaş kategorilerini ise yepyeni isimlerden oluşturduk. Sonrasında İstanbul dışından kadroya yetenekli isimler dahil etmeye başladık. Bu kardeşlerimizin her türlü problemlerini çözüp sadece futbola, Beykozspor'a odaklanmaları için büyük fedakarlıklar yapmaktayız. Okul sorunlarını da kısa zaman içinde çözeceğiz." diye konuştu. 

Beykoz 1908 A.Ş.Altyapı Takımlarına, İstanbul dışından takviyelere de devam ediyor. Bu kapsamda Kocaeli Bölgesi takımlarından Fırat Bik ve Samsun Bölgesinden Cengizhan Tatarsarı-siyahlı takım bünyesine dahil oldu. Kocaeli Amatör Lig takımlarından Kocamustafapaşaspor takımından alınan Fırat Bik 1999 Doğumlu ve 1.65 boyunda, orta saha futbolcusu. Samsun Kızılırmak Takımından transfer edilen Cengizhan Tatar ise 1998 doğumlu ve forvet mevkiinde görev yapmakta.

Bu sezon mücadele edecekleri tüm yaş kategori takımlarından hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyleyen Mehmet Şahin, "Zaten bu işe soyunurken öncelikle bildiğimiz, kalite ve bilgisinden şüphe etmediğimiz bir teknik kadro ile yola çıktık. Onlara hedeflerimizi açıkça söyledik. Disiplinli-ciddi bir süreç sonunda başarılı olabilmemiz için önümüzde hiçbir engel kalmadı. Tabii ki futbol bu bazen hiç arzu etmediğiniz skorlar da alabilmektesiniz. Bu sebeple futbolcularımızı fiziki-taktiksel-uyumluluk-birlik beraberlik ruhu yakalamaları dışında mental açıdan da hazır tutma zorunluluğumuz var. Atılan bu ilk adımların Beykozspor'un geleceği açısından çok fayda sağlayacağını belirtmek isterim" şeklinde konuştu. 

1908 Kuruluşlu olan İstanbul'un sarı-siyahlı ekibi daha önceki sezonlara biraz da mecburiyetten dolayı yaş kategorisinde katılabilmekte iken şimdilerde Beykoz Stadı tam anlamı ile bir futbolcu ordusu konumunda. Her yaş grubuna dahil takımlar ayrı antrenörler nezaretinde yeni sezona hazırlanırken antrenman öncesi ve sonrasında büyük bir kalabalıkta oluşmuş durumda.

Beykozspor tarihinde ilk kez bu derece bir futbolcu yoğunluğu gözlemlenirken camia bu projenin başarıya ulaşması için heyecanlı bir bekleyişe girmiş durumda. Bu arada altyapı yapılanması ilk kupasını da geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleşen Merhum Furkan BoyluMinikler Futbol Turnuvasında 2003-04 doğumlu takımı ile şampiyonluk yaşayarak aldı.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Altyapı, Antrenör, Mehmet Şahin, Beykoz 1908 AŞ

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"