Beykozluları Beykoz’dan gönderme niyetinde misiniz?

  • 0
  • 7851
Beykozluları Beykoz’dan gönderme niyetinde misiniz?
Beykozluları Beykoz’dan gönderme niyetinde misiniz?

Geçtiğimiz günlerde Beykoz Belediye ekiplerinin Zerzevatçı Mahallesinde yapmış olduğu yıkım Belediye Meclisinde gündeme geldi.

Beykoz Belediye Meclisi Mart Ayı 2. Oturumunda gündem dışı söz alan CHP Meclis Üyesi Süha Pekkip, kandil sabahı yapılan yıkımın doğru olmadığını söyledi.

Meclis kürsüsünde konuşan Süha Pekkip, amaçlarının bağcı dövmek olmayıp üzüm yemek olduğunu kaydetti.

“Ben şuna inanıyorum ki, hiçbir meclis üyesinin belediyenin yapmış olduğu icraattan haberi yok” diye konuşan Pekkip, almış oldukları bir telefon üzerine İlçe Başkanı Aydın Düzgün ile birlikte Zerzevatçı Mahallesinde, daha önceden sahibini tanımadıkları, üstünde ev olan insanların ekmeklerini aldıkları köydeki tek bakkal dükkânına gittiklerini söyledi.

O bakkal dükkanından ekmek alamayan vatandaşın ya Görele Mahallesine, yada Mahmutşevketpaşa’ya gitmek zorunda kaldığını söyleyen Süha Pekkip, “bir kandil sabahında saat 6’da belediye ekipleri gidiyor, bakkal dükkanının yeni yapılan camlarını ve panjurlarını kırıyorlar. Bayağı bir maddi hasar var” dedi.

Dükkânın üst katındaki evde yaşayan engelli bir vatandaş ve hamile bir kadın olduğunu da söyleyen Süha Pekkip, vatandaşların deprem oldu diye kendilerini dışarı attığını dile getirdi.

Gördüklerinizi eziyorsunuz

“Belediyede bu işlerle iştigal eden insanların amacı nedir? Ben inanıyorum ki, bu işe hiç biriniz razı olmazsınız. Bakın o bir ekmek teknesi bir bakkal dükkânı. Yapı denetimdeki arkadaşlara söylüyorum. Tarlara gidiyorsunuz, gördüklerinizi eziyorsunuz. Çardakları yıkıyorsunuz. Seralara gidiyorsunuz, seraları yıkıyorsunuz. Siz bu emirleri kimden alıyorsunuz. Böyle bir şey olabilir mi” diye konuşan Pekkip, “biz Beykoz’da yaşıyoruz. Beykoz’un özellikle yerli nüfusuna, özellikle de köylülere bu kininiz nedir?” diye sordu.

O insanları boynu bükük bırakmayın

Beykozluları siz Beykoz’dan gönderme niyetinde mi misiniz? Benim buradaki önerim şudur, bu zararın belediye tarafından bir an önce giderilmesi… Lütfen o insanları boynu bükük bırakmayın… Tarlalar işgal altında” diye konuşan Süha Pekkip şöyle devam etti:

Sizin gücünüz yerleşik nüfusa mı yetiyor?

Benim sahada gördüklerim. Bunu ispatlarım. Müştemilat yapacağım diye villa yapanlar var. Kimdir bunlar amcaları dayıları olanlar mı? Sizin gücünüz yerleşik nüfusa mı yetiyor? Yaptıklarınızı veya yapmadıklarınızı not ediyoruz. Yarın bir gün hesabını verirsiniz.

İLGİLİ HABER:  Beykoz’da gündem yıkım gerginliği ile değişti

Haber Merkezi
Çiğdemspor Beykoz’da konuğundan 3 puan aldı
Önceki Çiğdemspor Beykoz’da konuğundan 3 puan aldı
Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı
Sonraki Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz