Ekonomi

Beykozlulara İmar Barışı'nda taksit müjdesi

Beykozlulara İmar Barışı'nda taksit müjdesi
01.07.2019 15:27
| | |
4401

Beykozluları da yakından ilgilendiren İmar Barışı'nda son ödeme tarihi uzatıldı, taksit imkanı getirildi.

Cumhurbaşkanı Vekili Fuat Oktay'ın imzası ve kararnamesi ile duyurulan kararda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan İmar Barışı'nda son ödeme tarihi 31 Aralık'a kadar uzatıldı, ayrıca vatandaşların maddi anlamda zorlanmaması adına taksitlendirme imkanı da getirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, 31 Aralık 2017'den önce yapılmış, ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için hayata geçirilen imar barışından faydalanmak için başvuran vatandaşların Yapı Kayıt Belgesi bedelini yatırma süresi uzatıldı.

Ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi almak üzere başvuruda bulunanların yapı kayıt bedeli ödeme süresinin uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, Yapı Kayıt Belgesi almak üzere 15 Haziran'a kadar başvuranlar, yapı kayıt bedelinin en az yüzde 25'ini 31 Temmuz'a kadar peşin, kalanını ise takip eden aylarda taksitli olarak ve her ayın birinde kalan kısmın yüzde 2 artırılması suretiyle hesaplanacak miktarın yatırılması şartıyla 31 Aralık'a kadar ödeme yapabilecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Günce Haber, İmar Barışı, Kararname, Taksit, Müjde

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"