Yaşam

Beykoz'da trafik çilesi bugün yarın bitecek!

Beykoz'da trafik çilesi bugün yarın bitecek!
19.10.2017 12:04
| | |
13221

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Beykoz ayağında başlayan kaçak geçişleri önlemek için kurulacak TAK'la ilgili çalışmalarda sona gelindi.

Çalışmaların 7 Kasım tarihinde sona ereceği belirtilmişti ancak bugün köprüden müjdeli bir haber geldi. Bölgede şu anda sistemin test çalışmaları yapılıyor. Tamamlanmak üzere olan test çalışmalarının ardından trafiğe kapatılan şeritlerin açılabileceği belirtildi.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Anadolu yakası girişinde 23 Eylül tarihinde başlayan çalışmalarda kaçak geçişlerin önüne geçmek için bölgeye elektronik cihazları taşıyacak bir tak inşa edilmeye başlanmıştı. Çalışmaların 7 Kasım tarihinde sona ereceği belirtilmişti. TEM  yolunda birer şerit kapatılarak yapılan çalışmalar sırasında bölge trafiği olumsuz yönde etkilenmişti.

-Çalışmalar bitti işlem test ediliyor

O tarihten bu yana sürdürülen çalışmalarda sona gelindi. TAK'ın yapımı tamamlanırken, elektronik cihazlarda takılarak işler hale getirildi. Bu sabah bölgede test çalışmaları yapılmaya başladı. Karayolları Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler TAK'ın altından sürekli geçerek sistemde herhangi bir arıza olup olmadığını araştırılıyor.

-Her an açılabilir

Bir aksilik çıkmaması durumunda yola döşenen demir bariyerlerde kaldırılarak yol trafiğe açılacağı belirtildi. Bu amaçla bölgede demir bariyerleri kaldıracak çekicilerde hazır bekletiliyor. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Kaçak Geçiş, TAK, Karayolları Genel Müdürlüğü

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"