Kültür

Beykozlular yeteneklerini keşfediyor...

Beykozlular yeteneklerini keşfediyor...
2014.07.31 00:00
| | |
4916

Beykoz Belediyesi’nin çocuk ve gençlere yeteneklerini keşfedecekleri alanlar sunmak, yetişkinlere yeni hobi alanları açmak, öğrencilere derslerinde takviye sağlamak üzere 23 branşta düzenlediği kursları ilçe sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Kavacık Hizmet Binası, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve Tokatköy Hizmet Binası olmak üzere 3 farklı mekânda ücretsiz devam eden kurslardan bugüne kadar 3 bin ilçe sakini yararlandı.

İngilizce, Arapça, Osmanlıca, Tiyatro, Keman, Fotoğrafçılık, Kaligrafi, Gitar, Bağlama, Diksiyon, Hızlı Okuma, Genel Muhasebe, İspanyolca, Kanun, Ney branşlarında eğitimlerin verildiği kurslarda öğrenciler için Matematik, Türkçe, Fen Bilgisi, Geometri, Biyoloji, Kimya, Fizik, Coğrafya dersleri açıldı.

6 Bin Kişi Müracaat Etti

İlçedeki çocuk ve gençlerin sosyal gelişim ve eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla yaz döneminde kurslar açtıklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, verdikleri eğitimlerin yeni yeteneklerin keşfedilmesine imkân sağlayacağını da belirtti.

Haziran-Ağustos döneminde açılan kurslar için 6 bin müracaat aldıklarını da hatırlatan Çelikbilek, kültür ve sanatın her alanında gelişimi hedeflediklerini, eğitimlerin sonbahar döneminde yeni kayıtların açılmasıyla devam edeceğini söyledi.

Beykoz Belediyesi’nin sonbahar döneminde vereceği eğitimler için müracaatlar Ağustos ayında başlayacak.

Bilgi ve Kayıt: 0 216 538 84 65/66/67

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi, Prof. Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"