Beykozlular trafikte daha bilinçli...

  • Güncelleme: 18.06.2012 00:11
  • Okunma: 5480 kez
  • Yorum: 0
‘Trafikte Sorumluluk Hareketi’ kapsamında vatandaşları trafik kuralları konusunda bilinçlendirmek amacıyla...
Beykozlular trafikte daha bilinçli...

... projenin ilçedeki pilot bölgesi olan Beykoz Merkez’de, emniyet kemeri simülatörü ve alkol gözlüğü uygulamasını yer aldığı bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Ulaştırma Bakanlığı, Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Emniyeti ve Beykoz Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirilen “Trafikte Sorumluluk Hareket” vatandaşların trafikte daha sorumlu davranması ve trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla Beykoz’da Nisan ayında başlatılmıştı.

Kamu kurumlarından temsilcilerin katılımıyla ilçenin trafik sorunlarını tespit etmeye yönelik arama konferansıyla hayata geçen proje, ilçe sakinlerini trafik kuralları konusunda bilinçlendirmeye yönelik saha uygulamalarıyla devam ediyor.

Alkol gözlüğünü takanlar hedefi şaşırdı

17 Haziran Pazar günü Beykoz Meydanı’nda kurulan platformda ilçe sakinlerinin emniyet kemeri simülatörü ve alkol gözlüğünü denediği bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. 5 km hızla giden bir aracı emniyet kemeri olmadan kullanan vatandaşlar kaza anında olabilecekleri bire bir yaşadı.

70 promil alkol almış hissi veren alkol gözlüğünü takan vatandaşlar ise kendilerine verilen topları hedefe atmakta zorlandı. Kasksız motosiklet kullanım risklerinin anlatıldığı etkinlikte vatandaşlara araç muayenesi ve önemi konusunda bilgiler de aktarıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Emniyet Müdürlüğü

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz