Beykozlular sahur için sahilde buluştu

  • Güncelleme: 19.05.2018 15:51
  • Okunma: 7579 kez
  • Yorum: 0
Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Beykoz Sahili'nde bu yılın ilk sahur programı düzenlendi.
Beykozlular sahur için sahilde buluştu

Her yıl 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda düzenlenen sahur programı bu yıl Su Ürünleri otoparkında Beykoz Belediyesi'nin ramazan etkinlikleri için hazırladığı alanda gerçekleştirildi.

Her akşam ilçenin farklı noktalarında ‘Sokak İftarları’ düzenleyerek birlik ve paylaşmayı katkı sunmaya çalışan Beykoz Belediyesi, hafta sonu ‘Beykoz’da Sahur’ programıyla ilçe sakinlerini bir araya getirdi. Beykoz Belediyesi tarafından kurulan sahur sofrasına, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç,  Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcıları, birim müdürleri, Meclis Üyeleri, muhtarlar ve ilçe sakinlerinin katıldığı sahur sofrasında, çay, çorba, su böreği, yumurta, reçel, peynir, zeytin, domates, salatalık, ekmek, mevsim meyvesi, simit, tahin helvası, su ve simit ikramı yapıldı.

İlçe sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği sahur programında, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, sahur programının gerçekleştirileceği alana birlikte geldi.

Dilmaç ve Çelikbilek ikilisi programa katılan vatandaşlarla tek tek tokalaşarak, ayak üstü sohbet etti. Vatandaşlar ikiliye yoğun ilgi gösterdi.

Kur’an-ı Kerim ve ilahilerin okunduğu program imsak vaktine kadar devam etti.

İlçe sakinlerinin özellikle Beykoz'da Ramazan boyunca sokakta geç saatlere kadar vakit geçirdiklerini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, sahur programları vesilesiyle vatandaşlarla buluşma şansı bulduklarını belirtti.

"Gerçekten keyifli olduğunu düşünüyorum"

Çelikbilek, “Yaz geceleri Beykoz sahilleri hareketli oluyor. Vatandaşlar çaylarını, sahurluklarını alıp sahillere çıkıyor. Gerçekten keyifli olduğunu düşünüyorum. Belediye olarak, meydanımızda hem idareciler hem de vatandaşlarla, birlikte güzel bir sahur yaptık, İslam alemi için dualar ettik. Sahur programlarımız her cumayı cumartesiye bağlayan gece yine Ramazan Sokağı'nda devam edecek.” dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz