Kültür

Beykozlular Milli Şairi unutmadı

Beykozlular Milli Şairi unutmadı
2014.07.26 00:00
| | |
5744

Dost Beykoz yazarı A. Raif Öztürk’ünde aralarında olduğu bir grup Beykozlu vatandaş, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un Edirnekapı Şehitliği’ndeki kabrini ziyaret etti.

Beykoz Belediyesi tarafından organize edilen ziyarete 3 otobüs dolusu insan katılım sağlarken, diğer ilçe belediyelerinin de bu kapsamda organize yaptıkları gözlendi.

Diğer yıllara oranda bu yıl Mehmet Akif Ersoy’un kabrine ziyaret edenlerin arasında sabahın erken saatlerinden itibaren gelen öğrenciler dikkati çekerken, “Türk halkı Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha bağrına bastı” yorumları yapıldı.

Beykozluların Mehmet Akif Ersoy’un kabrini ziyareti sırasında, Muhammed Küçükkonuklar kuran-ı Kerim okudu, diğer yandan Osmanlı Tarihi hakkında birçok esere imza atan İbrahim Öztürkçü,  Mehmet Akif’in hayatından bazı anlatımlarda bulundu.

Beykoz İmam Hatiplerinden H. Soner’in de dua ettiği ziyarete katılanlar arasında, Beykoz Belediyesi Kültür Müdürü Güven Yakar, Özel Kalem Müdürü Mehmet Abay ve Belediye Başkan Danışmanı İsa Sucuoğlu gibi isimler vardı.

 

 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Mehmet Akif Ersoy

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"