Kültür

Beykozlular, Kastamonuluların sofrasında ağırlandı

Beykozlular, Kastamonuluların sofrasında ağırlandı
01.07.2016 01:16
| | |
6333

Foto galeri

Kas-Der'in Beykoz Şubesi, geleneksel iftar sofrasını Dernek Merkezi'nin karşısında bulunan Şehit Cengiz Erdoğan Parkı’nda kurdu.

Kendisi Beykozlu olsa da Kastamonulu olduğunu da her fırsatta vurgulayan Kas-Der Başkanı Süleyman Çalık, dostlarını bir sofra etrafında topladı. Geçtiğimiz haftalarda Beykoz Belediyesi'nin desteğiyle Kavacık'ta hemşerilerini bir sofrada ağırlayan Süleyman Çalık, bu kez Kas-Der Beykoz Şubesi Derneği'nin karşısında bulunan Şehit Cengiz Erdoğan Parkı'nda dostlarıyla buluştu. Beykoz'un siyaset ve STK dünyasından birçok ismin bulunduğu iftar yemeğinin ardından konuklara çay da ikram edildi.

Beykoz'da büyük bir şevkle gerçekleştirilen iftar sofralarına bir yenisini de ilçedeki en büyük nüfusa sahip olan Kastamonulular ekledi. Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık'ın evsahipliği yaptığı iftar yemeğinde sohbet, düşünce ve sağduyu hâkimdi. Türkiye'yi derin bir yasa sürükleyen ve 50'ye yakın kişinin hayatını kaybettiği Atatürk Havalimanı saldırısı da gündeme gelirken, terör bir kez daha lanetlendi. Devletine karşı sorumlu ve sağduyulu davranan Kastamonuluların geçmişte olduğu gibi bugün de aşkla vatanını savunmaya devam edeceğini dile getiren Süleyman Çalık, sohbet esnasında şunları dile getirdi:

Süleyman Çalık: "Üzüntümüz çok büyük ancak korkmuyoruz!"

"Bu terör olayları ve son olarak yaşadığımız intihar saldırısı acı veriyor, üzüntü veriyor. Biz Kastamonulular olarak tarih boyunca devletimiz için vatanımız için hiç tereddüt etmeden canını vermiş bir neslin evlatlarıyız. Bugün olsa yine bunun için gözümüzü bile kırpmayız. Burada şunu da düşünmek gerekiyor aslında... Acaba bu üzüntülerimizi birileri kullanıyor mu? Acaba bizi üzmek isteyenler bunu başardıktan sonra bir de bizden korkmamızı mı istiyor? Masum insanların hayatını vermesi bizi üzmez mi? Üzer.... Üzüyor... Ancak burada korkuya sıra geldiğinde hepimizin dik bir duruş sergilemesi gerekiyor. Bizler hangi siyasi görüşten, ideolojiden olursak olalım, topyekûn bu 'alıştırma çabalarına' karşı durmamız gerekiyor. Üzüldükçe daha çok birbirimize sarılmamız gerekiyor. Bizi korkutmak isteyenlere de korkmadığımızı, vatan için gerekirse hepimizin şahadet şerbetini içeceğini hissettirmemiz gerekiyor. Bizi bölmelerine izin vermememiz gerekiyor..."

Kas-Der Başkanı Süleyman Çalık'ın konuşmasının ardından ise masadakiler Çalık'a katılarak, kendi fikirlerini de dile getirdiler ve sohbeti derinleştirdiler. İftar yemeğinin ardından çay sohbetiyle süren birliktelik ise gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, KAS-DER, İftar, Süleyman Çalık

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"