Sağlık

Beykozlular kan vermeye koştu

Beykozlular kan vermeye koştu
2015.02.20 00:00
| | |
4749

Üç yıl sonra 150. yaşını kutlayacak olan Türkiye Kızılay Derneği, Beykoz'daki şubesinde vatandaşlardan 'gönüllü' olarak kan bağışı almayı sürdürüyor.

Son olarak Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu'nun yer göstermesiyle, deniz seviyesinden yalnızca 13 metre yüksekte bulunan Halil Ağa Cami'nin alt katına gelen Beykozlular, Türk Kızılayı için kan bağışı yaptılar. Dost Beykoz'un görüntülediği bağışçılardan 48 yaşındaki Devrim Turgut Abay, "Kan bağışında bulunmak, bir insanlık görevidir!" diye konuşurken, Halil Ağa Cami cemaatinden 26 yaşındaki Mustafa Kanca ise kan bağışı haberini camide duyup da koşup geldiğini söyledi.

‘Kavacık’tan Çubuklu’ya kan vermeye geldiler…’

Kimi personeli gönüllü kimisi de maaşlı olarak çalışan Türk Kızılayı, Beykoz'daki Şubesi'yle vatandaşlar arası köprü olmaya devam ediyor. Kan ihtiyacında başvurulacak ilk adres olan Kızılay, vatandaşlardan 'bağış' olarak kan toplayarak, ihtiyacı olan kişilere 'umut ışığı' olmaya devam ediyor. Beykoz Çubuklu'da bulunan Halil Ağa Cami'nin zemin katına gelen Kızılay ekibi, burada kurduğu sistemle, vatandaşlardan sırayla kan alıyor. Dost Beykoz'un sorularını yanıtlayan ve gülümseyerek objektiflere poz veren Devrim Turgut Abay, esnaf olduğunu söylüyor ve şunları anlatıyor:

"Biz buraya aslında 3 kişi gelmiştik. Ben Kavacık'ta esnafım. Kızılay'ın kan bağışı kabul ettiğini duyar duymaz da buraya geldim. Diğer iki arkadaşım ilaç kullandığı için kan bağışında şimdilik bulunamadılar. Ben ilaç kullanmıyorum ve kan verebildim. Umarım Kızılay bu kanlarımızı, çok ihtiyacı olan vatandaşlara verir ve biz de 'bir can' kurtarmış olmanın mutluluğunu yaşarız..."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Kızılay, Kan, Bağış, Devrim Turgut Abay, Mustafa Kanca, Çubuklu, Hüsnü Kolcu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"