Beykozlular kan bağışı için akın etti

  • 0
  • 4697
Beykozlular kan bağışı için akın etti
Beykozlular kan bağışı için akın etti
Beykozlular kan bağışı için akın etti

Tarihin en büyük depreminin ardından ilk günden beri Beykozluların talep ettiği Kan Bağışı Kampanyası Kavacık Yaşam Merkezinde tamamlandı.

Kızılay tarafından Cuma ve Cumartesi günü yapılacağı kan bağışı kampanyasına Beykozlular akın, akın gelirken 2-3 saatlik sürenin ardından bağış alınan merkezden pozitif ve negatif kan bağışı stokların dolması üzerine alımın durdurulduğu bildirildi.

Kan Bağışı için Beykoz Belediyesi Kavacık Yaşam Merkezine gelen çok sayıda kişi pozitif kana sahip olduğu için üzülerek merkezde ayrılırken negatif ile biten kan gruplarına dahil Beykozlular ise uzun kuyruklar oluşturdular.

Öğleden sona Kızılay Beykoz Şubesi vasıtası ile yapılan ikinci duyuruda belirlenen kapasitenin üzerinde başvuru olduğu bu gün belirlenen limitin aşılması nedeni ile bağışçılar cumartesi Günü gelmeye davet edildiler.

Kan Merkezi görevlilerinden edindiğimiz bilgi doğrultusunda pozitif kan stokunun bir hayli dolması nedeniyle negatifle bitenlerden kan alımı da Cumartesi gerçekleştirildi.

Kavacık Yaşam Merkezindeki Kan Bağışı Kampanyasına bireysel anlamda gelenler dışında çeşitli derneklerin organizasyonu ile gelenler de oldu.

Haber Merkezi

Prof. Dr. Celal Şengör, 'Beykoz sağlamdır'
Önceki Prof. Dr. Celal Şengör, 'Beykoz sağlamdır'
Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Sonraki Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz