Spor

Beykozlular Günü'nü yüz kişi kutladı

Beykozlular Günü'nü yüz kişi kutladı
21.08.2016 15:33
| | |
6747

Foto galeri

Beykoz Belediye Meclisi tarafından ilan edilen 19 Ağustos Dünya Beykozlular Günü yüz kişiyle kutlandı.

Beykoz Meydanı'ndan kortej şeklinde başlayan yürüyüşle Beykozlu vatandaşlar Paşabahçe Stadı'na geldi ve burada meşaleler yakıldı.

Bu sene geçtiğimiz yılın aksine düşük bir katılımla gerçekleştirilen organizasyonu Beykozspor Kulübü üstlendi. Boğazın Yargıçları'nın elli kişilik küçük bir grupla katıldığı Dünya Beykozlular Günü kutlamaları taraftara yakışmayacak boyutlara ulaştı. Taraftarlar arasında sık sık gerginlikler yaşandı.

Dünya Beykozlular Gününe, Beykoz Belediyesi'ni temsilen Meclis Üyeleri Bayram Çevik ve Sinan Çıtlak katılım sağlarken, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, siyasi parti temsilcileri, muhtar katıldı.Boğazın Yargıçları taraftar grubunun uzun süre sloganlar attığı kutlamaların sunuculuğunu Ozan Derviş yaptı. 'Direnin zafer inanlarındır', 'boğazın yargıçları', 'elini yüreğine koy biz hep oradayız' sloganlarının yazıldığı pankartlar stadın çevresine asıldı.

Dünya Beykozlular Günü'nde bir konuşma yapan Kulüp Başkanı Zeki Aksu, Beykozspor Kulübü'nün ikinci Meşrutiyet zamanında kurulduğunu ve 108 yıllık büyük bir çınar olduğunu kaydetti. Başkan Zeki Aksu'nun konuşması sık sık taraftar tarafından 'istifa' sloganlarıyla kesilirken, Aksu kısa bir konuşma yaptı.

"İnsanlar geçici, makamlar kalıcıdır"

Aksu şöyle konuştu:

"Beykozspor Kulübü, ilçemizin göz bebeğidir. Büyük yapılar dönem dönem kötü zamanlardan geçer ve yıpratılmak istenir. Bizlere burada düşen bir ve beraber olup, kulübümüzü eskiden olduğu gibi hak ettiği yerlere yeniden getirmektir. Bizler hiçbir zaman makam sevdalısı olmadık, olmayız. Beykozspor, ilelebet yaşamına devam edecektir. Unutmayalım ki, insanlar geçici makamlar kalıcıdır" dedi.İstanbulspor takımı 'hakimiyet milletindir' pankartıyla sahaya çıkarken, Beykozspor takımı ise sahaya '19.08 Dünya Beykozlular Günü Kutlu olsun' pankartıyla çıktı ve taraftarları selamladı. Beykozspor taraftarı kutlama süresince Kulüp Yönetimini istifaya davet etti.

Dünya Beykozlular Günü nedeniyle Beykozspor ve İstanbulspor dostluk maçı oynadı. Her iki takımda dostluk maçına yedek kadrolarıyla çıkarken, karşılaşmayaı misafir takım 88. dakikada attığı golle 1-0 kazandı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Dünya Beykozlular Günü, Belediye Meclisi, Boğazın Yargıçları, İstanbulspor

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"