Beykozlular Dünya Arıcılık Kongresi’nde yer aldı

  • 0
  • 8283
Beykozlular Dünya Arıcılık Kongresi’nde yer aldı
Beykozlular Dünya Arıcılık Kongresi’nde yer aldı
Beykozlular Dünya Arıcılık Kongresi’nde yer aldı
Beykozlular Dünya Arıcılık Kongresi’nde yer aldı
Beykozlular Dünya Arıcılık Kongresi’nde yer aldı

Dünyanın en köklü organizasyonlarından 45. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi İstanbul’da başladı. Beykozlu arıcılar kongrede yerini aldı.

Beykoz’un kestane balı, kongre süresince 9. Geleneksel Bal Festivali ve çeşitli etkinliklerle dünyaya tanıtılacak.

29 Eylül-4 Ekim 2017 tarihleri arasında  İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek  organizasyonun  açılışına, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Apimondia-Dünya Arıcılar Birliği Başkanı Philip McCabe, Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu  ve dünyanın dört bir yanından bal üreticileri katıldı.

Beykoz Belediyesi’nin destekçileri arasında yer aldığı buluşmada 5 kıta ve 100 ülkeden bilim adamları, sektör temsilcileri ve üreticiler tecrübelerini paylaşacak, apiterapi, arı üretimindeki son teknoloji, dünya genelinde bal arılarındaki azalmanın nedenleri ve arı hastalıkları gibi konular masaya yatırılacak. 

Beykoz C-120 ve C-121 No’lu stantlarda

İstanbul’un en çok bal üreten ilçesi Beykoz, C-120 ve C-121 No’lu stantlarda ilçenin marka değeri olan kestane balını dünyaya tanıtacak.

Beykozlu arıcılar, yurt içi ve yurt dışından 15 bin ziyaretçi sayısına ulaşması beklenen kongrede çeşitli temaslarda bulunacak.

Kongre “Beykoz Bal Festivaliyle” tatlanacak

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki arıcılığı geliştirmek, doğal ve kaliteli bal üretimini artırmak amacıyla her yıl düzenlediği “9. Geleneksel Beykoz Bal Festivali” de bu yıl kongre kapsamında ilçede kutlanacak.

Bal Yeme”, “Bal Güzeli” ve “En Lezzetli Bal Tatlısı” gibi renkli yarışmaların yapılacağı etkinlikte “En Kaliteli Bal Ödülü” de sahiplerini bulacak.  

Bilim insanları Beykoz’da ağırlanacak

Kongrenin Beykoz ayağında yer alan teknik tura katılacak olan bilim adamları ilçedeki örnek bir arı çiftliğini ziyaret ederek, doğal bitki örtüsü ve bal üretimi çalışmalarını yerinde inceleyecek.

Bilim adamları teknik gezinin ardından Bal Festivali’ne katılacak.

Haber Merkezi

Beykoz Üniversitesi ile Macmillan Education iş birliği
Önceki Beykoz Üniversitesi ile Macmillan Education iş birliği
Beykoz'da vapur seferleri ikinci duyuruya kadar iptal
Sonraki Beykoz'da vapur seferleri ikinci duyuruya kadar iptal
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz