Beykozlular dikkat! Otobüs saatleri değişti

  • 0
  • 11881

İETT, okulların açılması ile birlikte 16 Eylül Cumartesi gününden itibaren kış tarifesine geçiyor.

Yaz döneminde periyodik bakımları yapılan otobüsler, seferlerine kış tarifesine göre devam edecek. 

İETT yeni eğitim-öğretim yılı başında kış tarifesine bağlı olarak otobüs ve sefer sayılarını artırıyor. 2017 kış sezonuna göre yeniden düzenlenen sefer saatlerini vatandaşlar, 16 Eylül Cumartesi gününden itibaren www.iett.istanbul adresinden ve MobİETT uygulamasından öğrenebilecek. 

Yaz tarifesine ek olarak 318 araç ve 3 bin 833 sefer eklenecek. Böylece toplam araç sayısı 4 bin 863’e çıkartılacak. İETT, yazın tatil sezonuyla birlikte kışa göre azalan sefer sayısını artırarak yoğunluğun azaltılmasını hedefliyor. 

-18 Eylül Pazartesi günü toplu taşıma ücretsiz olacak

Okulların açılmasıyla birlikte trafiğe katılacak çok sayıda öğrenciyi göz önüne alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı karar uyarınca okulların açılacağı ilk gün toplu taşıma araçları saat 06.00 -13.00 arasında ücretsiz hizmet verecek. 

Alınan karar doğrultusunda İstanbul’da okulların açılacağı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü; İETT, İstanbul Otobüs A.Ş, Özel Halk Otobüsleri, Metrobüs, Tünel, Şehir Hatları vapurları ile Metro İstanbul’a ait metro, hafif metro, tramvay ve füniküler araçları 06.00-13.00 saatleri arasında İstanbullulara ücretsiz hizmet verecek. 

Haber Merkezi

Bir parça umut..
Önceki Bir parça umut..
Beykoz 1908’de haftanın son çalışması baklava ile yapıldı
Sonraki Beykoz 1908’de haftanın son çalışması baklava ile yapıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz