Beykozlular dikkat, bu yollar trafiğe kapanacak

  • 20.09.2019 23:06
  • Güncelleme: 20.09.2019 23:06
  • Okunma: 5387 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Paşabahçe ile Yalıköy arasındaki sahil yolu Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında trafiğe kapatılacak.
Beykozlular dikkat, bu yollar trafiğe kapanacak

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından koordinesi gerçekleştirilen, Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında saat 10.00 ile 13.00 arasında toplu taşıma hariç trafiğe kapalı olacak.

22 Eylül Pazar Dünya Otomobilsizlik Günü’nde UKOME kararı ve Beykoz Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile Paşabahçe eski Şişecam Fabrikası Işıklar mevkii ve Yalıköy arası toplu ulaşım hariç trafiğe kapalı olacak.

Belirlenen saatler arasında bu güzergahta sadece toplu ulaşım araçları saatte en fazla 30 km/s hızla seyredebilecek. Trafiğe kapanan yol yayalar, bisikletliler, kaykay ve patenlilerin olacak.

Pazar günü, bisiklet taksiler hizmet verecek

Dünya çapında küresel bir faaliyet olan Avrupa Hareketlilik Haftası için Beykoz’da bisiklet taksi ve kargo bisiklet hizmete alındı.

Vatandaşlar için bisiklet taksi 21 Eylül Cumartesi ve 22 Eylül Pazar günleri Belediye Meydanı’ndan Paşabahçe veya Yalıköy’e kadar ücretsiz hizmet verecek. Kargo bisikletleriyle ise ilerleyen süreçte sahil boyunca gerçekleşen evrak gibi taşıma işlemleri gerçekleştirilecek ve bu sevkiyatlar için araç kullanılmayacak.

Yürüyüş düzenlenecek olan Otomobilsizlik Günü etkinliklerinde ayrıca bisiklet turu da yapılacak.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz