Beykozlular Beykoz’da yaşayabilmeli

  • 0
  • 4441
Beykozlular Beykoz’da yaşayabilmeli
Beykozlular Beykoz’da yaşayabilmeli
Beykozlular Beykoz’da yaşayabilmeli
Beykozlular Beykoz’da yaşayabilmeli

Beykoz’da kendilerine gönül pınarı adını veren bir grup oluşturdukları konu başlıklarını değerlendirmek üzere her ay toplanma kararı aldı.

İlk toplantısını Riva Yolu üzerindeki Güney Bahçe Kafe’de yapan grup, aralarında Dost Beykoz yazarları Mikail Akyıldız ve Neşat Yayla’nın da olduğu; Adem Öztürk, Gültekin Taşpınar, Cengiz Tosun, Mehmet Kurtuluş, Mustafa Babuz, Yakup Aksoy, Zafer Aslan, Yener Soytürk, Şeref Kurtuluş, Selim Gümüş, Yüksel Kılıç, İbrahim Özdemir, Ali Akyıldız, Muzaffer Gökgöz, Aslan Kandemir, Şahabettin Bingöl, Osman Topuz, Turgay Yavaş, Hasan Gedik, Birol Çiftçi, Şaban Aytaç ve Mustafa Demirkaya gibi isimlerden oluştu.

Beykoz'da ticaret, toplum, sanat, kültür ve siyaset alanında faaliyetleri olan insanlardan oluşan Göül Pınarı grubunun toplam üye sayısı ise 42 olarak açıklandı.

Beykoz’da gelişen güncel konuları değerlendiren grup, sportif faaliyetler ile spor kulüplerini ve Tokatköy’de tartışmalara neden olan Kentsel Dönüşüm Projesi de konuşulan konuşar arasında yer aldı.

Hak sahiplerinin mağduriyet yaşamaması ve Beykoz halkının Beykoz’da kalabilmesi için bu tarz olanakların arttırılırken, daha özenli davranılması gerektiği yorumları yapıldı.

Konu başlıklarının değerlendirmesinin ardından, karşılıklı sohbet halinde devam eden Türk Halk Müziği Üstadı Şef Mustafa Demirkaya'nın sazı ve sözü ile devam edildi.

Bazı grup üyeleri de anılarını ve çeşitli yörelerden fıkralar anlatarak geceye renk kattı.

Haber Merkezi

 

Gaye İnsan okul öncesi çocukları sevindiriyor
Önceki Gaye İnsan okul öncesi çocukları sevindiriyor
Başkan Okur, çok istedik ama olmadı
Sonraki Başkan Okur, çok istedik ama olmadı