Beykozlular 29 Ekim Yürüyüşünde kenetlenecek

  • 0
  • 12379
Beykozlular 29 Ekim Yürüyüşünde kenetlenecek
Beykozlular 29 Ekim Yürüyüşünde kenetlenecek
Beykozlular 29 Ekim Yürüyüşünde kenetlenecek
Beykozlular 29 Ekim Yürüyüşünde kenetlenecek
Beykozlular 29 Ekim Yürüyüşünde kenetlenecek

29 Ekim Çarşamba günü sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler Beykoz Onçeşme'den, Belediye Meydanı'na kadar yürüyecek.

Cumhuriyetin 91. Yıldönümü dolayısıyla Ortaçeşme'de bir araya gelen Sivil Beykoz İnisiyatifi, 29 Ekim Çarşamba günü tüm sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerin Beykoz Onçeşme'den başlayarak Belediye Meydanı'na kadar yürüyeceğini duyurdu. 

TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe'nin 'Yürütme Kurulu Başkanı' sıfatıyla yaptığı toplantıya BEDES Başkanı Gülay Demirel, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ve İl Dernekler Birliği Başkanı Süleyman Çalık katıldı.

Beykoz Ortaçeşme'de bulunan TOFD Beykoz Şubesi'nde 'Sivil Beykoz İnisiyatifi' bir araya geldi. 29 Ekim Çarşamba günü Cumhuriyet Bayramı'nın 'partisiz ve siyasi slogansız' kutlanacağının bildirildiği toplantıda, BEDES Başkanı Gülay Demirel ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, çarpıcı açıklamalar yaptı.

BEDES Başkanı Gülay Demirel, "Bizler sivil toplum örgütleri olarak Beykoz'da bu yıl, Cumhuriyet Bayramımızı tek ses, tek yürek ve tek bayrak altında kutlamak istiyoruz" derken, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ise “29 Ekim Çarşamba günü saat 18.30'da Beykoz merkezde Onçeşmeler önünde tüm halkımızı toplanmaya davet ediyoruz. Sembolik bir saat olsun diye de 19.23'te yani 1923'te de Beykoz Onçeşmeler önünden Belediye Meydanı'na kadar yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

Gülay Demirel ve Muharrem Kaşıtoğlu, önemli mesajlar verdi

BEDES Başkanı Gülay Demirel, son günlerde yaşanan üzücü olaylar nedeniyle, törenin müzikal kısmının iptal edilebileceğini belirtti. "Belediyemizin katkılarıyla, sivil toplum örgütlerinin birleşmesiyle bu Fener Alayı'nı gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Tüm Beykozluların katılımını bekliyoruz. Şunu gördük ve hissettik ki, bu millet birlik istiyor, bu millet huzur istiyor, bu millet sevgiyi paylaşmak istiyor" diyen Gülay Demirel, Beykozluların bu konuda hassasiyet göstereceğine inandığını kaydetti.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ise 29 Ekim Çarşamba akşamı saat 18.30'da Onçeşmeler önünde toplanılacağını hatırlatarak, yürüyüşün 19.23'te başlayacağını ve Beykoz Belediye Meydanı'nda sona ereceğini kaydetti. Beykoz'daki tüm partilerin ilçe başkanlarının da alanda olacağını ve kortejin önünde hep birlikte kol kola yürüyeceğini anlatan Muharrem Kaşıtoğlu, "Sadece Beykoz'da değil yurdumuzun her tarafında her zamankinden belki de çok daha fazla ihtiyaç duyduğumuz, bir arada olmak, kardeşçe yaşamak felsefesine bugünlerde çok daha fazla ihtiyacımız var. Bu fikirden yola çıkarak ve organizasyonun adını da Sivil Beykoz İnisiyatifi koyarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın yıldönümünü bir fırsat bilerek, bir araya gelmeyi planladık ve çalışmalara bu ana fikirle başladık. Yürüyüşümüzde bir takım kurallar belirledik. Katılan tüm sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcilerine de bu konudaki görüşlerimizi bildirdik. Hiçbir siyasi parti ya da sivil toplum örgütünün bayrağı, flaması, tişörtü ya da benzer bir simgesini gösterecek argümanı olmamasını istedik, rica ettik. Ayrıca yine herhangi bir sivil toplum örgütünü, partisini ya da kurumunu çağrıştıracak slogan atılmaması konusunda da talebimizi dile getirdik. Bunun altını özellikle çizdik. Bir araya geleceğiz Beykozlular olarak... Kol kola... İnşallah..." diye konuştu.

Saniye Efe: “Özgür bir beden değilse de özgür bir ruha sahibiz!”

Toplantı sonunda TOFD Beykoz Şubesi ve aynı zamanda Sivil Beykoz İnisiyatifi Yönetim Kurulu Başkanı Saniye Efe "Biz de Türkiye Cumhuriyeti'nin engel tanımayan evlatları olarak her ne kadar özgür bir bedene sahip olmasak da özgür bir ruha sahip olduğumuz için bu oluşumun içinde olacağız. Bu da bize inanılmaz keyif verecek" dedi ve tüm üyeleriyle TOFD Beykoz Şubesi'nin alanda olacağını söyledi. İl Dernekler Birliği Başkanı Süleyman Çalık ise "Ülkemizin bu sıkıntılı sürecinde sivil toplum örgütleri olarak, Beykoz olarak ülkemize mesaj vermek için bu oluşumun içinde olacağız" diyerek, düşüncelerini dile getirdi.

Haber Merkezi

Beykozspor Başkanı'ndan mesaj var!
Önceki Beykozspor Başkanı'ndan mesaj var!
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz