Beykozlu yönetmen Erman Bostan'ın ilk uzun filmi beyaz perdede

  • 0
  • 3018
Beykozlu yönetmen Erman Bostan'ın ilk uzun filmi beyaz perdede
Beykozlu yönetmen Erman Bostan'ın ilk uzun filmi beyaz perdede

Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi'nde ikamet eden kısa metraj filmlerde ödül alan Erman Bostan'ın ilk uzun filmi Cadı beyaz perdede yerini aldı.

Beykoz’da yetişen yetenekli yönetmen Erman Bostan'ın yazdığı ve yönettiği, başrollerini Furkan Andıç ve Buse Meral'in üstlendiği ilk filmi "Cadı" vizyona girdi.

Beykoz’da yetişen yetenekli yönetmen Erman Bostan, beyaz perde de büyük bir başarı elde etti.

Gümüşsuyu Mahallesi sakinlerinden yönetmen Erman Bostan'ın yazıp yönettiği psikolojik gerilim filmi “Cadı”, 26 Nisan'da vizyona girdi.

Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın aynı adlı eserinden uyarlanan, başrollerini Furkan Andıç ve Buse Meral'in üstlendiği psikolojik gerilim filmi  "Cadı" sinema salonlarında yerini aldı.

Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküş günlerinde geçen filmde, genç bir dul olan Fikriye'nin zorla Naşit Nefi Efendi ile evlendirilmesinin ardından, yaşadığı köşk hakkındaki ‘Cadı’ söylentilerinin ardındaki gizemi çözmeye çalışmasını konu alıyor.

Furkan Andıç'ın Naşit Nefi Efendi'ye, Buse Meral'in ise Fikriye'ye hayat verdiği “Cadı”nın oyuncu kadrosunda; Çağdaş Onur Öztürk, Süreyya Kilimci, Elif Ürse, Manolya Maya, Hüseyin Soyaslan, Cengiz Orhonlu, Dilara Duman, Yağız Ata Dinçer, Ekin Pasvanoğlu ve Türk Sineması’nın usta isimlerinden Nur Sürer gibi başarılı oyuncular da yer alıyor.

WOW STUDIOS yapımıyla gerçekleşen filmin müziklerinde ise "Adını Feriha Koydum", "İstanbullu Gelin" gibi dizilerde de imzaları olan Ercüment Orkut, Cem Tuncer, Sabina Khujaeva'nın imzası bulunuyor.

26 Haziran itibarıyla gösterime giren ‘Cadı’, gerilimli ve sürükleyici hikâyesiyle izleyicilere unutulmaz bir sinema deneyimi yaşatmayı vadediyor.

Yönetmen Erman Bostan, "Ben Beykoz’da Korubaşı’nda büyüdüm. Anneannemin inekleri vardı ve otlamak için bahçemize gelirdi. Aynı zamanda bir işçi kentiydi Beykoz, Paşabahçe Şişecem, Tekel, Beykoz Kundura… Bütün mahalle bu fabrikalarda çalışırdı. Dolayısıyla birçok farklı kültürel yaşantıdan beslendik." dedi.

Beykoz’un bir yazar ve yönetmen için doğal bir çalışma ve yaratıcılık alanı olduğunu ifade eden Bostan, "Hem boğaza bakan kıyı şeridinde İstanbul gibi kozmopolit bir kentin özelliklerini taşıyor hem de Karadeniz’e olan kıyıları ve iç kesimleri itibariyle kırsal yaşamı deneyimleyebileceğiniz bir yer." diye konuştu.

Bostan konuşmasına şöyle devam etti:

"Beykoz aynı zamanda doğal güzelliğiyle de bir açık hava film platosu gibi, tarihi dokusunu hala koruyan sokak ve caddeleri, kıyıları, iç kesimleriyle zaten dizi/film/reklam sektörünün önemli mekânlarından biri.

Bu sebeplerle doğup büyüdüğüm Beykoz’un yönetmenliğimde de yaratıcılığımda da büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum, olay ve durumlara farklı perspektiflerden bakabilme kapasitemi geliştirdiğini, doğal güzelliğiyle çocukluğumdan zihnime kazınan manzaralarıyla görsel dünyamı etkilediğini düşünüyorum. Beykozlu gençlere, özellikle sanatçı adaylarına cesur olmalarını tavsiye ediyorum, hayatta güzellikler ve başarı nadiren zahmetsizce geliyor insana.”

Oyuncular:

Furkan Andıç: Naşit Nefi Efendi

Buse Meral: Fikriye

Çağdaş Onur Öztürk

Süreyya Kilimci

Elif Ürse

Manolya Maya

Hüseyin Soyaslan

Cengiz Orhonlu

Dilara Duman

Yağız Ata Dinçer

Ekin Pasvanoğlu

Nur Sürer

Tür: Psikolojik Gerilim

Yönetmen: Erman Bostan

Senaryo: Erman Bostan

Yapımcı: A90 Pictures

Dağıtım: A90 Pictures

Süre: 120 dakika

Vizyon Tarihi: 26 Nisan 2024

Beykoz sularında tehlike çanları çalıyor...
Önceki Beykoz sularında tehlike çanları çalıyor...
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz