Beykozlu vatandaşlar, kendi yolunu kendi yapacak!

  • Güncelleme: 04.05.2015 00:02
  • Okunma: 6751 kez
  • Yorum: 2
Tokatköy sahipsiz, Çamlık Sokak sahipsiz! Vatandaşlar, çözümsüz kalan şikâyetleri sonrası artık isyan ediyor!
Beykozlu vatandaşlar, kendi yolunu kendi yapacak!

Daha önce bir kaç kez Dost Beykoz'un gündeme getirdiği Tokatköy'deki çarpıklık ve eksiklikler, vatandaşın artık canından bezdirdi. Beykoz Tokatköy'de Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin üst mahallesinde bulunan Çamlık Sokak'ta delik-deşik olan yol, yıllardır asfaltlanamıyor! Beykoz'un hemen her yerinde ve özellikle de Kavacık'ta asfaltlama çalışmaları yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri, nedense Tokatköy'ü hiç umursamıyor. Bozuk olan yol nedeniyle isyan eden vatandaşlar, "Bundan 7 yıl önce toprak kayması oldu, hâlâ kaldırılmadı. Yolun yarısına kadar gelmiş ve yolu daraltıyor. Bunun üzerine yol da bozuk; delik-deşik. Sabahları çöp arabası bile geçmiyor. Burası aynı zamanda mezarlık yolu... Buradaki mezarlığa ziyarete gelenler, adeta işkence çekiyorlar. O kadar şikâyet dilekçesi yazdık, elektronik ileti gönderdik ancak kimseden ses çıkmıyor! Eğer İBB'nin şu yolu kaplayan toprağı kaldıracak, yola asfalt dökecek durumu yoksa söylesin; biz mahalleli olarak aramızda para toplayıp kendi asfaltımızı kendimiz döktürelim!" şeklinde konuşuyor ve adeta isyan ediyor!

‘Dost Beykoz, daha önce de Tokatköy’de bir başka eksikliği gündeme taşımış ve halkın isyanını yetkililere duyurmuştu’

Dost Beykoz, bundan birkaç ay önce Tokatköy Mahallesi Mehmet Ağa Sokak'ta yaşayanların çilesini gündeme taşımıştı. Tokatköy Muhtarı Galip Bekaroğlu'nun da hazır bulunduğu haberde, ıslah çalışması 2 yıldır bitmeyen dereyle ilgili olarak mahalleliler şikâyetlerini dile getirmiş ve 4 kez müteahhidi değişen ıslah çalışmalarının artık tamamlanmasını istemişti. Bu kez de Tokatköy'ün bir başka sokağından isyan sesi yükseldi. Beykoz Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin üst mahallesinde bulunan ve ileride Sultan Aziz Caddesi'ne bağlanan Çamlık Sokak'ta 21. yüzyıla yakışmayan bir yol görüntüsü, görenleri hayrete düşürüyor. Aynı zamanda bir mezarlığa da bağlanan Çamlık Sokak, delik deşik asfaltı ve yarısına kadar gelen toprak öbeğiyle sürücülere tehlikeli dakikalar yaşatıyor.

Tokatköylüler isyan etti: “Kendi asfaltımızı aramızda para toplayıp da kendimiz m i dökelim?”

Daha önce pek çok kez şikâyet dilekçeleri verdiğini anlatan ve hem asfalt yapılması hem de 2008 yılında kayan toprağın yol üzerinden kaldırılması için talepte bulunan mahalleli, geçen süreçte hiçbir şey yapılmamış olmasına isyan ediyor. Yıllardır burada oturduğunu söyleyen mahalleli, İBB'nin bu konuda kendilerine yardımcı olmamaya devam etmesi halinde, kendi asfaltlarını kendileri döktürmeyi öneriyor. Çektikleri büyük sıkıntının yalnızca kendilerine ait olmadığını da vurgulayan Çamlık Sokak sakinleri, bu sırada mezarlığı ziyaret etmek üzere Beykoz dışından gelen vatandaşların da bu sorunla karşı karşıya kaldığını kaydediyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (2 Yorum)

Şener ER (6 yıl önce)

Ağaçları, ormanı katlet ev kondur, sonra asfalt iste. Beter olun!

murat erkan (6 yıl önce)

yav beykoz da anında hizmet yapması ile ünlü sayın siyasetçimiz yücel çelikbilek tokat köyede anında hizmet götürüverse ya!! en çok oy aldıkları mahalle ak partinin,hadi paşabahçe olsa neyse ( ak partinin en az oy aldığı mahalledir söylemesi ayıp) ??

Yorum Yaz