Siyaset

Beykozlu Ülkücülerden Bozkurt açıklaması

Beykozlu Ülkücülerden Bozkurt açıklaması
2014.08.12 00:00
| | |
6164

Son günlerde iktidar ve MHP arasında yaşanan Bozkurt tartışmalarına Ülkücü genlerde katıldı… Bir basın açıklaması yapan Beykozlu Ülkücüler, Bozkurt’un anlamına açıklık getirdiler.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın; millî kültürümüzün ve tarihimizin motifi, Türklüğün sembolü olan Bozkurt'u değerlendirme şekli ve bu minvalde söylem geliştirmesi, tarih bilgisizliğinin göstergesi olmakla birlikte, millî değerlere ne kadar ‘Fransız kaldığının' da işaretidir.

Bilindiği üzere Ülkü Ocakları'nın amblemi, gök mavi zemine yerleştirilen hilâl içinde bozkurttur. Hilâl yüce dinimiz İslamiyet'i, Bozkurt ise Türklüğü temsil etmektedir. Bu semboller güncel bir yorumun sonuçları değil, Türk-İslâm medeniyetinin ve coğrafyamızın, millî kültürümüze kazandırdığı değerlerdir.Bu bakımdan Mehmet Akif Ersoy'un "Bir hilâl uğruna Ya Rab, ne güneşler batıyor" mısralarına karşı, "Sen hilâl uğruna batabilirsin ama ben gökyüzündeki bir uydu uğruna ölmem" demek ya da Hz. Hamza'nın ‘Allah'ın aslanı' anlamına gelen ‘esedullah' lakabına "O aslan değil insandır" diyerek karşı çıkmak nasıl bir hakaret ve ne kadar basit bir kurnazlık ise; "Ben bozkurtla dolaşmıyorum, ben eşrefi mahlûkat olan insanlarla dolaşıyorum" ifadesi de; aynı mantığın ürünüdürMillî destanlarımızın ilhamı çerçevesinde Bozkurt Türk'ün karakter özelliklerinin sembolü hâline gelmiş ve bu sembol Türk milleti tarafından da benimsenmiştir. İşte tam da bu noktada, Başbakan'ın politikaları göz önüne alındığında, Bozkurt'la alakalı probleminin bu sembolün ‘esarete boyun eğmeme' anlamından kaynaklandığı tahmin edilebilirBir diğer husus, Sayın Başbakan aynı konuşmasında; ‘Ülkücü gençlik' özelinden yola çıkıp şerefli bir mücadelenin geçmişini hedef almış ve ‘illegal' iddiasında bulunmuştur. Böylece referandum sürecinde, yakın tarihimizin şerefli gençleri için Meclis kürsüsünden döktüğü gözyaşının ‘sahte' olduğunu da bizzat kendisi tescillemiştir. Ülkücü hareketin geçmişini ‘illegal' olmakla itham eden Başbakan'ın, protesto haklarını kullanan gençlere, karşılarına başka bir gençliği çıkartmak tehdidini savurduğunu da hatırlatmakta yarar görüyoruz.

İllegal bir düşünce hiçbir dönemde bir Başbakan'ın ağzından bu kadar rahat ifade edilememiştir. Başbakan ‘illegal' iddiasıyla ve provakatif söylemleriyle sanki arzu ettiği bir tabloyu dile getirmektedir. Fakat Ülkücü gençlik, hiçbir illegal tertibin içinde olmayacak, mücadelesini meşru yöntemlerle sürdürecek ve faaliyetlerini daima yasal çerçevede devam ettirecektir.

Türkler milli değer ve simgelerini asla unutmayacak ve yaşatacak. Dünya durdukça da ay-yıldızlı bayrak göklerde dalgalanmaya devam edecek ve Bozkurt da Türklüğün özgürlük ve bağımsızlığının simgesi olarak yaşayacak...                                                              

BEYKOZ ÜLKÜ OCAKLARI

Anahtar Kelimeler: Beykoz Ülkü Ocakları

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"