Siyaset

Beykozlu Ülkücüler Türkeş'i yaddetti

Beykozlu Ülkücüler Türkeş'i yaddetti
2014.11.30 00:00
| | |
4726

Türkiye Cumhuriyeti'nin eski Başbakanları'ndan ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski Genel Başkanı Alparslan Türkeş, Beykoz Ülkü Ocakları'nın gençleri tarafından anıldı.

25 Kasım 1917 tarihinde Lefkoşa’da dünyaya gelen Alparslan Türkeş'in 97. Doğum gününde, Beykoz Ülkü Ocakları'ndan gençler, bir araya gelerek Alparslan Türkeş ile ilgili birbirlerine sunum gerçekleştirdiler. Daha önce Ülkü Ocakları'nda bulunan Fatih adlı bir genç, Ocak'la yeni tanışan gençlere seminer verdi.

Beykoz Ülkü Ocakları'nın gençleri, “Başbuğumuz” dedikleri Alparslan Türkeş'i andı. 1936 yılında Kuleli Askeri Lisesi'nden mezun olan ve 1938 yılında Harp Okulu'nu bitiren Alparslan Türkeş eğer hayatta olsaydı, bugün 97 yaşında olacaktı. Alparslan Türkeş'in Kuleli Askeri Lisesi'yle başlayan ve buradan Kurmay Albaylığa kadar yükselen; Cumhuriyetçi Köylü Partisi(CKMP) ile birlikte siyaset hayatına atılan ve Ankara ila Yozgat Milletvekilliğine kadar uzanan hayatını ülkücü gençler ilgiyle dinledi. Seminerde ayrıca Türkeş'in '9 Işık' gibi 'Ülkücülük' gibi kitaplarından ve içeriğinden de bahsedildi.

Öte yandan Beykoz Ülkü Ocakları'nda asılan bir afiş de dikkati çekti. "Ocağa giden genç madde bağımlısı olmaz, hırsız olmaz, arsız olmaz, vatan haini olmaz, devlete düşman olmaz!" yazılı afiş, Ülkü Ocakları'nın bulunduğu dairenin balkonundan mesaj verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Ülkü Ocakları, Alparslan Türkeş

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"