Beykozlu Uğur Öğretmen, ilçeye onur verdi

  • 0
  • 13119
Beykozlu Uğur Öğretmen, ilçeye onur verdi
Beykozlu Uğur Öğretmen, ilçeye onur verdi

Türkiye Atletizm Federasyonu, Dünya Liselerarası Atletizm Şampiyonası'nda Beykoz'dan bir ismi Erkek Takımı'na Sorumlu Antrenör olarak atadı.

Son yıllarda özellikle atletizm dalında kızların elde ettiği başarılarda büyük pay sahibi olan Beykoz Ziya Ünsel Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Uğur Özdemir, Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Erkek Tamım Sorumlu Antrenör olarak görevlendirildi. Dünya Liselerarası Atletizm Şampiyonası'na gidecek olan Milli Sporcular arasında Özdemir'in öğrencilerinden Celal Aras Lisesi öğrencisi İrem Zehra Karabacak da yer alırken, Uğur Hoca ilçenin adını yurt dışına taşıyarak büyük gurur yaşattı. Dost Beykoz'a özel açıklamalarda da bulunan Uğur Özdemir, "Bu gerçekten büyük bir gurur… Daha önce Avrupa Şampiyonası'nda görevlendirilmiştim ancak Dünya Şampiyonası beni çok heyecanlandırdı. İnşallah oradan da sporcularımızla birlikte iyi sonuçlar alarak döneceğiz" dedi.

Yüksek Atlama Türkiye Şampiyonu İrem Karababa... Disk Atma Türkiye Şampiyonu Buket Usta... Gülle Atma Türkiye Şampiyonu Özge Tekin... Tüm bu isimlerin başarılarında önemli bir pay sahibi olan Uğur Özdemir, şimdi de Dünya Şampiyonası'nda hem Türkiye'yi hem de Beykoz'u temsil edecek. Yaklaşık 25 yıldır Beykoz'da yaşayan Uğur Hoca, 1965 doğumlu, evli ve iki çocuk sahibi... Henüz 4 yaşında olan kızı Ayşenur, geleceğin önemli sporcularından birisi olmaya aday... Oğlu Uğurtan Özdemir ise Beykoz 1908'de top koşturuyor ve babasının antrenör olarak yaşattığı gururu, futbolcu olarak ilçeye yaşatmak istiyor. Beykoz Uğur Özdemir ise hem örnek aile babası, hem örnek eğitmen he de örnek bir Beykozlu olarak, ilçede yaşayanları onurlandırmayı sürdürüyor.

‘Bu yıl Uğur Hocalı Ziya Ünsel, başarıya doymadı…’

Öte yandan geçmiş okullarda yaşattığı başarılar bir yana yalnızca 2015-2016 Eğitim Öğretim döneminde, Ziya Ünsel Ortaokulu, Beden Eğitimi Öğretmeni Uğur Özdemir ile şu başarıları göğüslemiş bulunuyor:

Fatma Aktürk - Kros - Türkiye Şampiyonu

Şevval Dursun - Atletizm - Türkiye İkincisi

Elif Baskın - Atletizm - Türkiye İkincisi

Duygu Gırasan - Atletizm - Türkiye Üçüncüsü

Tuğçe Şahin - Atletizm - Türkiye Üçüncüsü

Fatmanur Ergin - Atletizm - Türkiye Üçüncüsü

Küçük Erkekler - Futbol - Marmara Şampiyonu

Yıldız Kızlar - Atletizm - Marmara Şampiyonu

Yıldız Kızlar - Atletizm - İstanbul Şampiyonu

Küçük Erkekler - Atletizm - İstanbul İkincisi

Küçük Kızlar - Atletizm - İstanbul İkincisi

Yıldız Kızlar - Kros - İstanbul İkincisi

Küçük Erkekler - Futbol - Beykoz Şampiyonu

Küçük Kızlar - Kros - Beykoz Şampiyonu

Yıldız Kızlar - Voleybol - Beykoz Dördüncüsü

İzinsiz barış yürüyüşüne Beykoz’da gözaltı
Önceki İzinsiz barış yürüyüşüne Beykoz’da gözaltı
Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz