Yaşam

Beykozlu Turan Selçuk Öztürk, Miraç günü Hakk'a yürüdü

Beykozlu Turan Selçuk Öztürk, Miraç günü Hakk'a yürüdü
15.05.2015 22:52
| | |
37991

Foto galeri Video galeri

Turan Selçuk Öztürk'ü yüzlerce seveni gözyaşlarıyla Beykoz Şahinkaya Mezarlığı'nda ebediyete uğurladı.

Doğuştan kalbi delik olan ve henüz 3 yaşındayken bıçak altına yatan Beykozlu Turan Selçuk Öztürk, yıllarca ilaç tedavisi gördükten sonra 29 yaşında hayata gözlerini yumdu. Beykozlu Turan'ın hastalığını bile bile onunla evlenen tiyatrocu eşi Elif Çakman Öztürk ve çiftin nikâh şahitliğini de yapan aile dostları olan ünlü oyuncu Ceyda Düvenci, Beykoz Taşocakları Cami'nde düzenlenen cenaze törenini gözyaşlarıyla izledi. Elif Çakman Öztürk'ün ellerini sıkı sıkı tutan ve bir an olsun yanından ayrılmayan Düvenci, üzüntüsünden dolayı kendisi de güçlükle ayakta durabildi. Beykozlu Turan'ın babası Cumali Öztürk ise metanetini, ancak oğlunun mezarına ininceye kadar koruyabildi. Beykoz TEGV Ailesi ise öğrencileri, destekçileri ve çalışma arkadaşları Turan Selçuk Öztürk'ü gözyaşlarıyla, dualarla son yolculuğuna gönderdi. Cenaze törenini ise yalnızca Dost Beykoz takip etti.

Beykozlu Turan Selçuk Öztürk, Miraç Kandili'nde son yolculuğuna uğurlandı. Dün öğle saatlerinde gelen ölüm haberiyle sevenlerini yasa boğan Turan Selçuk Öztürk, Beykoz TEGV ailesi tarafından çok yakından tanınmaktaydı. TEGV’in Beykoz’daki iki Biriminin Sorumluları Makbule İnaç ve Filiz Erdoğan, beraberindeki gönüllüler ile birlikte töreni takip etti. Kendisinin iyi niyetli ve güleryüzlü olduğunu dile getiren TEGV Beykoz Öğrenim Birimi Sorumlusu Makbule İnaç ise Dost Beykoz'a özel olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Makbule İnaç: “Turan, hep güleryüzlü ve hep pozitifti”

"Turan'ı küçüklüğünden bu yana tanırız. Önce öğrencimizdi sonra çalışma hayatına girdikten sonra bursiyerimiz oldu. Birlikte çalışmaya başladık. Bugün de TEGV'in eski ve yeni çok sayıda Müdürü, gönüllüsü cenaze törenindeydi. Çok üzgünüz. Bu üzüntümüzü tarif etmek kolay değil. Genç yaşta çok sevdiğimiz arkadaşımızı yitirdik. Bizim çalışma arkadaşımızdı. Hastalığına rağmen hep güler yüzlüydü, hep pozitifti. Hepimizin başı sağ olsun..."

‘Beykozlu Turan Selçuk Öztürk, gözyaşlarıyla defnedildi’

Yalıköy Taşocakları Cami'nde düzenlenen cenaze törenini, Turan Selçuk Öztürk'ün ailesi, arkadaşları ve dostlarından oluşan yüzlerce kişi takip etti. Miraç Kandili ve bir Cuma Günü'nde genç oğlunu kaybetmenin acısını yaşayan baba Cumali Öztürk, kıldığı namazın ardından oğlunun tabutunun başına geldi. Beykozlu Turan'ın tiyatrocu eşi Elif Çakman Öztürk'ün de zaman zaman tabutun yanına gelerek, tabuta sarılıp ağladığı gözlendi. Fenerbahçe atkısının da sarılmış olduğu tabutun önüne ise merhum Turan Selçuk Öztürk'ün çerçeveli bir fotoğrafı iliştirildi. Beykozlu Turan’ın fotoğrafı ayrıca, cenaze törenine katılan hemen herkesin göğsündeydi. Cenaze namazının ardından ise Turan Selçuk Öztürk'ün naaşı, cenaze arabasına konmadan, yaklaşık 250 metre boyunca omuzlarda yükseldi. Beykoz Şahinkaya Mezarlığı'na kadar omuzlarda taşınan Turan Selçuk Öztürk, gözyaşları içinde defnedildi.

Beykozlu Turan Selçuk Öztürk'ün cenaze törenini üzüntüyle takip eden Dost Beykoz Ailesi olarak bizler de merhuma Allah'tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, Cenaze, Turan Selçuk Öztürk, Elif Çakmak Öztürk, Cumali Öztürk, TEGV

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"