Toplum

Beykozlu Trabzonlulardan Halep'e 23 bin TL

Beykozlu Trabzonlulardan Halep'e 23 bin TL
20.12.2016 16:54
| | |
4817

Beykoz Trabzonlular Derneği, Halep'e insani yardım için bağışçılarından toplamış olduğu parayı Türk Kızılayı Beykoz Şubesi'ne teslim etti.

Beykoz genelinde Halep'e yardımlar devam ediyor. Rejim ve Esad güçlerinin saldırıları sonrası zor günler geçiren Halepli siviller için Türkiye'nin dört bir yanından yardım yağıyor.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, İHH, Sadaka Taşı Derneği gibi STK'ların yanı sıra Soğuksuspor Kulübü'nün yaptığı bağışlara bir yenisi daha eklendi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün Başdanışmanı olarak görevine devam eden Prof. Dr. İsmail Yüksek'in başkanlığını yaptığı Beykoz Trabzonlular Derneği, bağışçıları ve üyelerinden topladığı 22 bin 690 lirayı Halep'e yardım edilmesi şartıyla Türk Kızılayı'nın Beykoz Şube Yöneticilerine teslim etti.

"22 bin 690 TL'yi gönderdik"

Beykoz Trabzonlular Derneği adına konuşan Başkan Yardımcısı Erdal Uzuner, "Burada bulunmamızın sebebi, Halep'e insani yardım amaçlı derneğimizin yapmış olduğu kampanya nezdinde toplanan meblağı Beykoz Kızılay Derneğimize teslim etmektir. Banka üzerinden Kızılay Derneği'ne 22 bin 690 TL şu an itibariyle havale olarak gönderilmiştir" şeklinde konuştu.

Beykoz Trabzonlular Derneği Üyeleri Fazlı Çilingir ve Murat Gedik'in de bulunduğu bağış sırasında Türk Kızılayı Beykoz Şube Başkanı Çiğdem Özkan'da, dernek adına teşekkür ederek Beykoz halkının yardımlarını her zaman beklediklerini söyledi.

Trabzonlular Derneği'nin Halep'e insani yardım şartıyla Beykoz Kızılay'ına bağışladığı 22 bin 690 Türk lirası, Dernek Başkanı Çiğdem Özkan ve Yardımcısı İdris Kurt'un imzalarıyla Genel Merkez hesabına aktarıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Türk Kızılayı, Bağış, Trabzonlular Derneği, İsmail Yüksek, Çiğdem Özkan, Halep, Rejim, Esad

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"