Spor

Beykozlu taekwondocu Milli Takım kampında ter döküyor

Beykozlu taekwondocu Milli Takım kampında ter döküyor
23.08.2016 13:01
| | |
2591

Beykoz Belediyesporlu sporcu Berranur Çiftçi, Avrupa Şampiyonası için davet edildiği Milli Takım kampında çalışmalarına devam ediyor.

Beykoz Belediyesi Spor Kulübü’nün gururu olan Berranur Çiftçi, Avrupa Şampiyonası için ilk kez bir yurt dışı müsabakasına çıkacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Sporculuk kariyerinde 2015-16 döneminin son derece önemli olduğunu hatırlatan Berranur Çiftçi, “Ülkemi, bir Milli Organizasyonda, Avrupa Şampiyonasında temsil edecek olmak gerçekten de benim açımdan gurur verici. Beni spora yönlendiren ve her zaman arkamda olan aileme minnettarım. Osman Günaçtı Hocamın bendeki emeği çok fazla. Benim yeteneklerimi ortaya çıkaran kendisi oldu. Sonrasında ciddi bir antrenman programı ve müsabakalar takviminin ardından hak ettiğim yere bileğimin gücü ile geldim. Kilomda Türkiye’nin en başarılı sporcu olarak Milli Takım kapıları ardında kadar açıldı. Avrupa Şampiyonasında ülkemi başarı ile temsil edip derece ile dönmek istiyorum. Bunun için de çok çalışmam gerektiğinin de fazlası ile farkındayım” diye konuştu.

Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu ise Berranur Çiftçi ile gurur duyduklarını ifade ederek, “Berranur bizim Altın Kızımız ve inanıyorum ki, Türk Milli Takımı için de büyük bir kazanç olacak. Onu yetiştiren Osman Günaçtı Hocamızı da tebrik etmek isterim. Beykoz Belediyespor bünyesinde her yeni jenerasyondan başarılı, şampiyon bir sporcu çıkarmayı başarıyor. Berranur Beykoz  için de iyi bir örnek konumunda. Aileler kız çocuklarını spor ile buluşturmalı ki daha nice Berranur’lar ortaya çıkabilsin. Ben bu vesile ile anne ve babasını da kutluyorum, çocuklarını Beykoz Belediyespor bünyesinde spora yönlendirerek bu başarıda perde gerisindeki kahramanlar olmuşlardır.” dedi.

Öte yandan, Berranur Çiftçi Avrupa Şampiyonası için Milli Takım Kampına gitmeden önce Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından kabul edildi. Berranur’dan yeni başarılar beklediğini ifade eden Başkan Çelikbilek, kendisine altın hediye etti.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Belediyespor, Berranur Çiftçi, Taekwondo, Milli Takım, Kamp, 2016 Avrupa Şampiyonası

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"