Beykozlu Taekwandoculardan 2 madalya

  • 2014.08.06 00:00
  • Güncelleme: 04.11.2012 00:11
  • Okunma: 5023 kez
  • Yorum: 0
Ordu İlinde gerçekleşen Uluslararası Tekvando Turnuvasında Beykoz Belediyeli Sporcular 1 birincilik bir de üçüncülük kazandı.
Beykozlu Taekwandoculardan 2 madalya

Oldukça renkli görüntüler altında gerçekleşen müsabakalarda dereceye girebilmek için kıyasıya bir mücadele vardı. Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü turnuvaya Antrenör Osman Günaçtı yönetiminde 4 sporcu ile iştirak etti. Karşılaşmalara çıkan sporcularımızdan 2 si eleme turlarında elenirken, diğer ikisi ise altın madalyaya giden yolda müsabakalara devam etti.

Antrenör Osman Günaçtı'nın yaptığı açıklamalara göre 49 Kiloda tatemiye çıkan başarılı sporcularımızdan Zeliha Durmuş, Ordu ve Adana İli temsilcilerini yendikten sonra Gürcistan'lı rakibini saf dışı bırakıp finale çıktı. Altın madalya için Azerbaycan temsilcisi ile müthiş bir mücadele yapan genç sporcumuz maçı kazanarak altın madalyanın sahibi oldu. Diğer sporcumuz Neslihan Korkmaz ise Adana ili temsilcisi rakibini saf dışı bıraktıktan sonra Gürcistanlı rakibini de yenip 3.oldu.
Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu gelen bu başarı haberlerinin ardından Takım Antrenörü Osman Günaçtı'yı arayıp başarılarından dolayı tebrik etti. Kaşıtoğlu, Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübünün 2 sporcusunun Uluslararası yarışmalardan madalya ile dönmelerinin Beykoz İlçesi açısından da önemli olduğunu söylerken,"Biz bünyemizdeki her bir sporcuya ayrı bir değer vermekteyiz. Göreve geleli çok kısa bir zaman oldu. Tüm branşlarda üst düzey sporcular, milli sporcular yetiştirme gayretinde olacağız. Tekvando takımı daha önce de değişik kilolarda ve değişik yarışmalarda madalya kazanma başarısı gösteren bir branşımız idi. İnşallah bu başarı haberleri gelmeye devam edecek" şeklinde konuştu.
 
Spor Servisi