Spor

Beykozlu Sofuoğlu Avrupa Şampiyonu

Beykozlu Sofuoğlu Avrupa Şampiyonu
2014.08.09 00:00
| | |
8994

Beykoz’un şirin ve sakin köylerinden olan Paşamandıra Köyü'nün Sofuoğlu Ailesi Karate Sporunda bir şampiyonluğu daha hanelerine yazdırmanın gururunu yaşadı.

7-9 Şubat 2014 tarihlerinde Portekiz'inLizbon şehrinde yapılan Ümit Genç ve 21 YaşAltı Avrupa Karate Şampiyonası'nda, 21 Yaş Altı Bay Kata dalında Ali Sofuoğlu ilk turu bay geçti. 2. tur güçlü Fransız rakibi EnzoMontarello'yu 4-1 ile geçen Ali, çeyrek finalde Alman rakibini 5-0 ve yarı finalde dePortekizli rakibini 4-1 ile geçerek adını finale yazdırdı.

Final müsabakasında ise Rus rakibi Maksim Ksenofontov karşısında 3-2'lik skorla üstün gelen Ali Sofuoğlu Avrupa Şampiyonu oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor bünyesinde spor yaşantısını devam ettiren AliSofuoğlu, bu alanda markalaşan Sofuoğlu Ailesini daha uzun süre başarılıları ile gururlandırmaya devam edecek gibi. Ali Sofuoğlu Avrupa Şampiyonası öncesinde Ocak ayında İstanbul'da Hidayet Türkoğlu Spor Salonu’nda düzenlenen Ümit Genç veYıldızlar 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası’nda da şampiyonluğa ulaşmış ve 21 Yaş Altı Bay Kata dalında altın madalyaya ulaşmıştı. Küçük yaşlarda başladığı Karate sporundakazandığı başarılar kendisi de bir çırpıda sayamayacağını umduğumuz Ali Sofuoğlu'nun son başarısı Paşamandıra Köyünde mutluluk ve heyecanla karşılandı.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Ali Sofuoğlu, Avrupa Şampiyonu, Karate, Paşamandıra

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"