Beykozlu Sivaslılardan Oğuz Beyi’ne vefa!

  • 0
  • 13875
Beykozlu Sivaslılardan Oğuz Beyi’ne vefa!
Beykozlu Sivaslılardan Oğuz Beyi’ne vefa!
Beykozlu Sivaslılardan Oğuz Beyi’ne vefa!
Beykozlu Sivaslılardan Oğuz Beyi’ne vefa!

Beykoz Sivaslılar Derneği, merhum Muhsin Yazıcıoğlu ve Çanakkale'de şehit düşenler için Ku'an-ı Kerîm okuttu.

Beykoz Sivaslılar Derneği, merhum Sivaslı siyasetçi Muhsin Yazıcıoğlu ve Çanakkale Savaşı'nda şehit düşenler için dernek merkezinde Kur'an-ı Kerîm okuttu. Sivaslıların yoğun ilgi gösterdiği gecede, misafirlere tavuklu pilav ve baklava ikram edildi.

Kavacık'ta bulunan dernek merkezinde Sivaslıların ve dernek üyelerinin yanı sıra AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer de hazır bulundu. Dernek yöneticileri Adem Sefer’i ‘Fahri Hemşeri’ ilan etti ve üyelik kaydını gerçekleştirdi. Ayrıca, BBP Beykoz İlçe Başkanı Gökhan İnce, yönetici arkadaşlarıyla birlikte salona geldi. Beykoz Sivaslılar Derneği Başkanı Mustafa DemirKur'an-ı Kerîm'in okunacağı gecede kendilerini yalnız bırakmadıkları için, Batumlular,TrakyalılarErzurumlularArdahanlılarÇankırılılar ve Rizeliler Derneği'nden gelen Başkan ve yöneticilere teşekkür etti.

Geceye katılan Hacı Arıcı, Kur'an-ı Kerîm okumasının yanı sıra sunuculuğu da üstlendi.Çanakkale'de şehit olanlardan övgüyle söz eden Arıcı, öte yandan Muhsin Yazıcı'nın adının geçtiği hemen her yere heyecanla geldiğini ifade etti. İlahiyatçı Abdullah Sevinç ise anlattığı iki güzel Çanakkale konulu hikâyesiyle konukları duygulandırdı. İşte Sevinç'in anlattığı hikayelerden birisi:

'Cennetten Gelen Mektup'

"Çanakkale Savaşı'na katılan bir genç şehit olur. Haberi annesine ulaştırılır. Annesi çok üzülür. Hayatta tek varlığı oğlu kalmıştır ve kadıncağız onu da yitirmiştir..

Bir zaman sonra ise kadının kapısını postacı çalar. Postacı 'Teyze mektubun var' deyince, kadın şaşırır: "Nasıl olur evladım, benim kimim kimsem yok ki?"

Okuma yazması olmadığından postacıya mektubun kimden geldiğini sorar. Oğlunun adını duyunca da gözlerinden yaşlar dökülür ve mektubu alıp bağrına basar: "Evladım ana cennetten mektup göndermiş, babasından, dedesinden haber veriyor kesin" der.

Gerçekte, şehit olan oğlu, cephede annesine bir mektup yazmış ve zamanın ulaşım şartlarından dolayı bu mektubu annesinin eline aylar sonra ulaşabilmiştir”

Haber Merkezi

İshakağa’nın Çanakkale Aşkı
Önceki İshakağa’nın Çanakkale Aşkı
Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Sonraki Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam