Kültür

Beykozlu Sivaslılar 1. Yıl Kutlaması

Beykozlu Sivaslılar 1. Yıl Kutlaması
2014.08.02 00:00
| | |
8448

Mustafa Demir’in Başkanlığı’nı yaptığı Beykoz Sivaslılar Derneği (BEY-SİV-DER) Kuruluşunun 1. Yılını Çavuşbaşı Kasrı’nda düzenlediği programla kutladı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Sivas Milletvekili Ali Turan ve İstanbul’un çeşitli ilçelerinde faaliyette bulunan Sivas derneklerinin başkanları ve Beykoz siyasi erkânı da geceye ilgi gösterdi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Âdem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet, AK Parti Kurucu Beykoz İlçe Başkanı Dr. Ahmet Batu, çok sayıda mahalle muhtarı ve STK başkanının da hazır bulunduğu geceye bölge sanatçıları da renk kattı.

Beykoz’da 10 binin üzerinde Sivaslı var..

İlçede yaşayan yüzlerce Sivaslıyı bir araya getiren toplantıda açılış konuşması yapan Dernek Başkanı Mustafa Demir, Hatay Reyhanlı'da yaşamlarını yitirenleri anarak, olayı kınayıp başsağlığı diledi. Beykoz'da 2B sorununa da değinen Mustafa Demir, "Bu konuda Beykoz Belediye Başkanı Sayın Yücel Çelikbilek'in elinden geleni yaptığından şüphemiz yok. Bizler ise bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız" diye konuştu.

Beykoz'da rayiç bedelleri açıklanan 2B yerlerini satın alacak kişilerin aynı ilçede, aynı muhitte yaşamasına karşın, 'alım gücü' bakımından eşit olmadığını söyleyen Beykozlu Sivaslılar Derneği Başkanı Mustafa Demir, "Anne ve babalarımızın mezarları burada. Nasıl ki biz onları ziyaret edebiliyorsak, bizim çocuklarımız da aynı şekilde bizim mezarlarımızı ziyaret edebilmeli" dedi. Beykoz'da yaşayan Sivaslılar hakkında bilgi de veren Mustafa Demir, şunları söyledi:

"Beykoz'da yaşayan Sivaslılar, tespitimize göre 10 binin üzerindedir. Bunların yaklaşık 4 bin 600'ü ise seçmen statüsündedir. Dernek üye sayımızın sayısını artırabilmek için tüm hemşerilerimizi duyarlı olmaya davet ediyorum. Gelin birlik olalım, diri olalım."

Milletvekillerinin de duygu ve düşüncelerini dile getirdikleri gecede konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbikek, Sivaslıları her zaman gıpta ile izlediğini ve Beykoz’a daha çok Sivaslı beklediklerini söyledi.

Nice yıllarda birlikte olalım

Sivil Toplum örgütlerinin toplumların gelişmesinde son derece etkin olması gereken kuruluşlar olduğunu ve Beykoz Belediyesi olarak STK’lara her zaman destek verdiklerini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Sivaslılar’ın Beykoz’da varlık göstermeleri memnuniyet verici bir gelişmedir… Bu nedenle Sivaslı hemşerilerimin kuruluşlarının 1. yılını tebrik ediyor, nice yıllarda birlikte olabilmeyi diliyorum” şeklinde konuştu.

Beykoz Sivaslılar Derneği’nin 1. Yıl kutlama yemeğinde, gecenin organizasyona destek veren kuruluşlara da teşekkür plaketi verildi. Yöresel sanatçıların türküleri eşliğinde Beykoz’da yaşayan Sivaslıların gecenin geç saatlerine kadar eğlendiği programın sonunda Beykozlu Sivaslılar Derneği Yönetim Kurulu sahneye çıkarak topluca hemşerilerini selamladılar.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Mustafa Demir, Sivaslılar, Yücel Çelikbilek, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"