Beykozlu şehitlerin isimleri yaşatılıyor

  • 0
  • 9431
Beykozlu şehitlerin isimleri yaşatılıyor
Beykozlu şehitlerin isimleri yaşatılıyor

FETÖ darbe girişimi sırasında hayatını kaybederek şehadete koşan Beykozluların isimleri ölümsüzleştiriliyor.

15 Temmuz akşamı FETÖ mensuplarının gerçekleştirmek istediği darbe girişimi sırasında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Anadoluhisarı ve Çengelköy'de darbeye karşı gelerek demokrasiyi savunan Murat Akdemir, Hasan Kaya ve İsmail Akdemir'in isimleri Beykoz Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'nda bulunan şehitler anıtına yazıldı.

Geçtiğimiz günlerde Şırnak Uludere'de bölücü terör örgütü mensuplarının saldırısı sonrası Şehit olan Hüseyin Tosun'un adı da şehitler köşesine yazıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 Ağustos'ta Beştepe'de gerçekleştirdiği mitingte, "Artık evlerinize dönebilirsiniz ama tedbiri elden bırakmayalım" sözlerinin ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'te, Belediye Meydanı'nda toplanan vatandaşlara hitaben; "Bu meydan bildiğiniz gibi Belediye Meydanı olarak biliniyor. Bundan sonra adı 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı olacak" demişti.

Son demokrasi nöbetinde Beykoz'un gazileriyle 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'nda bir araya gelen Başkan Çelikbilek bir haber daha vererek, "Şehitlerimizin adı bu meydanda bulunan anıtta yaşatılacak" demişti.

Öte yandan Murat Akdemir, Çengelköy'de darbeci Albay'ın kurşunlarıyla şahadete koşarken, İsmail Kefal de Anadoluhisarı'nda darbeci hainlerin yaylım ateşi sonrası şehit olmuştu. Hasan Kaya ise binlerce Beykozlu ile birlikte Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde demokrasi savaşı verirken şahadete ermişti.

Haber Merkezi
WhatsApp İhbar Hattı:
0 (541) 464 6673

Galatasaray'ın Riva arazisine paha biçilemiyor
Önceki Galatasaray'ın Riva arazisine paha biçilemiyor
Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Sonraki Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz