Son Dakika

Beykozlu şehit gözyaşlarıyla memleketine uğurlandı

  • 0
  • 4807
Beykozlu şehit gözyaşlarıyla memleketine uğurlandı
Beykozlu şehit gözyaşlarıyla memleketine uğurlandı
Beykozlu şehit gözyaşlarıyla memleketine uğurlandı
Beykozlu şehit gözyaşlarıyla memleketine uğurlandı
Beykozlu şehit gözyaşlarıyla memleketine uğurlandı
Beykozlu şehit gözyaşlarıyla memleketine uğurlandı
Beykozlu şehit gözyaşlarıyla memleketine uğurlandı
Beykozlu şehit gözyaşlarıyla memleketine uğurlandı
Beykozlu şehit gözyaşlarıyla memleketine uğurlandı
Beykozlu şehit gözyaşlarıyla memleketine uğurlandı
Beykozlu şehit gözyaşlarıyla memleketine uğurlandı

Şişli'de geçen hafta çıkan olaya müdahale ettiği sırada fenalaşarak hastaneye kaldırıldıktan sonra şehit olan Bekçi Oltan Koca için tören düzenlendi.

Şişli'de iki grup arasında çıkan kavgaya müdahale sırasında fenalaşarak Florance Nightingale Hastanesi'nde tedavi altına alınan Çarşı ve Mahalle Bekçisi Oltan Koca, gece 01.00 sıralarında tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Şehit olan Oltan Koca için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesinde resmi tören düzenlendi.

Düzenlenen törene, Koca'nın ailesinin yanı sıra İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Zafer Aktan, emniyet ve güvenlik mensupları katıldı.

İl Emniyet Müdürlüğüne ait cenaze aracıyla tören alanına getirilen Koca'nın naaşı katılımcıların göz yaşlarıyla karşılandı.

Törende konuşan İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Oltan Koca'nın şehit olmasıyla birlikte konuya müdahil olmuş ve güvenlik güçlerine mukavemet gösteren 8 kişinin yakalanarak gözaltına alındığını ifade etti.

Aktaş, ülkenin huzur ve güvenliğinin yanında vatandaşların can ve mal emniyetinin sağlanması için saat mefhumu gözetmeden milletin emrinde olmaya devam edeceklerini belirterek, "Oltan Koca başta olmak üzere vatan, millet, bayrak ve mukaddes değerler uğruna can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum." dedi.

Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ın konuşmasının ardından Koca'nın naaşı polis memurlarınca cenaze aracına taşınarak memleketi Gümüşhane'ye doğru yola çıktı.

Cenaze töreni sırasında Vali Yerlikaya ve Müdür Aktaş, Koca'nın 2 çocuğuyla da yakından ilgilendi.

Aktaş, sosyal medyadan duyurmuştu

İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Koca'nın şehit olduğunu dün gece saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurmuştu.

Aktaş, "21.08.2022 tarihinde Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli Çarşı ve Mahalle Bekçisi Oltan Koca, Kuştepe Mahallesi Yavrukuş Sokak içerisinde meydana gelen olayda mukavemet gösteren şahıslara müdahale esnasında fenalaşarak kaldırıldığı Florance Nightingale Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı ve sabırlar dilerim. Mekanı cennet, ruhu şad olsun" ifadelerini kullanmıştı.

Koca’nın Türk bayrağına sarılı naaşı, helallik alınması için Gümüşsuyu Mahallesi’ndeki evine getirildi. Son yolcuğuna uğurlanan şehit için Ayazma Cami’de cenaze namazı kılındı. 

Cenazeye, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz İlçe Müftüsü Ali Efe ve meclis üyeleri, muhtarlar, çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcileri, kurum amirleri, görev arkadaşları, Koca’nın sevenleri ve ailesi katıldı.

Okunan duanın ardından çarşı ve mahalle bekçisi Oltan Koca’nın naaşı, tören mangası ve silah arkadaşları tarafından omuzlarda taşınarak cenaze aracına götürüldü.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden başsağlığı mesajı

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün yayınladığı mesajda, "Valimiz Sayın Ali Yerlikaya ve İl Emniyet Müdürümüz Sayın Zafer Aktaş, Şişli ilçemizde görevi başındayken şehit olan mesai arkadaşımız Çarşı ve Mahalle Bekçisi Oltan KOCA’nın cenaze merasimine katıldı. Aziz şehidimizin mekanı cennet ruhu şad olsun." ifadelerine yer verildi.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş da bir mesaj yayınladı.

Aktaş, şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul-Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli Çarşı ve Mahalle Bekçisi Oltan Koca, 20.08.2022 tarihinde Kuştepe Mahallesi Yavrukuş Sokak'ta meydana gelen olayda mukavemet gösteren şahıslara müdahale sırasında fenalaşarak kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Aziz şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine ve milletimize baş sağlığı ve sabırlar dileriz."

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın:

"Görevi başında şehadete yürüyen, Beykoz'un evladı Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Bekçi Oltan Koca'yı Ayazma Camii'nde kıldığımız cenaze namazının ardından memleketi Gümüşhane'ye uğurladık. Şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun."

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç:

" Beykoz’umuzun evladı Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli Çarşı ve Mahalle Bekçisi Oltan Koca’nın görevi başında şehit olduğunu derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun."

Gümüşsuyuspor Kulübü:

"Beykoz Gümüşsuyuspor futbol akademi alt yapı sporcumuz Ünsal Koca'nın babası, değerli velimiz Oltan Koca görevi başında şehit olmuştur. Ailesine , sevenlerine sabır kendine Allah'tan Rahmet diliyoruz. BAŞIMIZ SAĞOLSUN"

Şehit Çarşı ve Mahalle Bekçisi Oltan Koca'nın naaşı pazartesi günü memleketi Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde toprağa verilecek.

Haber Merkezi

Beykoz Sosyal Yardımlaşma Vakfı temizlik çalışanı alacak
Önceki Beykoz Sosyal Yardımlaşma Vakfı temizlik çalışanı alacak
Beykoz Spor Kulübü 115. Yılını kutladı
Sonraki Beykoz Spor Kulübü 115. Yılını kutladı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz