Güncel

Beykozlu şehit babasından mahalle halkına iftar

Beykozlu şehit babasından mahalle halkına iftar
20.06.2017 22:56
| | |
9437

Foto galeri

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit olan Beykozlu Murat Akdemir'in babası İsmail Akdemir, mahalle halkına iftar verdi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz gecesi darbe girişimi sırasında Çengelköy'de bulunan Kuleli Askeri Lisesi önünde darbeci askerlerin kurşunuyla ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede vefat eden Murat Akdemir'in babası İsmail Akdemir, mahalle halkına iftar yemeği verdi.

Akdemir ailesinin ikamet ettiği Anadoluhisarında Şehit İsmail Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Şehit Murat Akdemir'in ailesi ve çok sayıda mahalle halkı katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar yemeği sonrasında 15 Temmuz'da hayatını kaybeden Şehit Murat Akdemir için dualar edildi.

İftar yemeği sonrasında Dost Beykoz muhabirine açıklamalarda bulunan Şehit Murat Akdemir'in babası İsmail Akdemir, "Düşünün ki kalbinizi sizden alıp götürmüşler ama bir şekilde hayattasınız" dedi.

"Reis bizi çağırıyor diyerek çıkmıştı"

Baba Akdemir, "Neredeyse bir yıl olacak. Her defasında o hain gece aklımıza geldikçe kahroluyoruz. Biliyorum ki oğlum çok güzel bir yerde, makamların en güzeli olan şehitlik makamına erişti. O gece evden çıkarken yanımıza gelip, 'Reis bizi çağırıyor, şehit olmaya gidiyorum' diyerek çıkmıştı. Rabbim şehadetini kabul etsin. Oğlum şehit olurken bizlere kendi oğlunu bıraktı. Muhammed Efe'ye gözümüz gibi bakıp nasıl bir babanın oğlu olduğunun farkındalığı ile onu yetiştiriyoruz. Torunuma her baktığımda aklıma oğlum geliyor" şeklinde konuştu.

"Canımızı yakanlar bizden daha büyüklerini yaşasın"

Darbe girişiminin ardından devletin sürekli yanlarında olduğunu ifade eden Şehit babası İsmail Akdemir, "Oğlum tabii ki güzel bir emel uğruna şehit oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve devletimizin diğer yetkililerinden Allah razı olsun. Sürekli yanımızdalar, bizler sadece canımızı yakanlara merhamet edilmemesini istiyoruz. Onlar nasıl bizim canımızı yaktıysa daha beter olsunlar. Her zaman devletimizin milletimizin yanında olduk ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullanarak iftar yemeğine katılan vatandaşlara teşekkür etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, FETÖ, Şehit Murat Akdemir, İsmail Akdemir, İftar, Anadoluhisarı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"