Spor

Beykozlu Samet Bucaspor’da zirve yaptı

Beykozlu Samet Bucaspor’da zirve yaptı
2014.08.05 00:00
| | |
7685

Spor-Toto Süper Ligi’nde Vestel Manisapor’da forma giyen Eren Aydın, İstanbul İBB’li İskender Alın dışında bir Beykozlu daha var ki, İzmir temsilcisi Bucaspor Takımı’nda oynamakta.

Ortaçeşmespor Takımı'nda Adnan Şenkul'un talebesi olarak 2001 tarihinde lisans çıkaran genç futbolcu 1991 Beykoz doğumlu. Ortaçeşmespor'dan Beşiktaş altyapısına giden Samet Bülbül bu takımda 2003-2010 arasında değişik yaş kategorilerinde mücadele etti ve 2010 tarihinde profesyonelliğe geçiş yaptı. Beşiktaş A2 Takımı’nda 2 golü bulunmakta idi. Ara transfer döneminde gittiği Bucaspor'da başarılı maçlar çıkarttı. Beşiktaş ile Mayıs 2012 tarihine kadar anlaşması bulunmakta. Spor kamuoyunun da dikkatini fazlası ile çekmesini başaran Samet Bülbül medyada sıklıkla haber olmaya başladı bile…bunlardan bazı örnekler verirsek…

Başarılı futbolu ile medyada haber olmaya başlayan Samet Bülbül, Radyospor'a yaptığı açıklamaların haberini özetliyoruz ;

“GUTİ GİBİ YETENEKLİ OLMAK İSTİYORUM”

Beşiktaş, altyapısından yetişen ve ara dönemde Samet Aybaba’nın isteğiyle, bir buçuk yıllığına Bucaspor’a kiralanan Samet Bülbül, ligde takımının Kasımpaşa’yı 4-0 yendiği maçta yaptığı gol ortalarıyla otoritelerden tam not almıştı. Samet, Guti’ye olan hayran.Beşiktaş, altyapısından yetişen ve ara dönemde Samet Aybaba’nın isteğiyle, bir buçuk yıllığına Bucaspor’a kiralanan Samet Bülbül, ligde takımının Kasımpaşa’yı 4-0 yendiği maçta yaptığı gol ortalarıyla otoritelerden tam not almıştı.

Samet, Guti’ye olan hayranlığını dile getirirken, Beşiktaş’a dönme hedefini de anlattı. “Guti’nin sağ bacağı olsam benim için yeterli” diyen Samet, Radyospor’a yaptığı açıklamada, şöyle konuştu: “Henüz gerçek performansımı göstermedim. Yeni bir ortamdaydım. Ama çok daha iyi olacağım. Ali Kuçik’in de takıma gelmesi beni çok mutlu etti. Bucaspor olarak her maçı final havasında oynayacağız. Beşiktaş’a geri döneceğim. Burada iyi izler bırakmak istiyorum. Buradan giderken, herkesin iyi ki Samet gelmiş demesini istiyorum. Beşiktaş’ın A Takımı’na döneceğime inanıyorum. Bucaspor’da bulacağım maç oynama şansını sonuna kadar değerlendireceğim. En büyük hedefim, altyapıdan yetişen oyuncularla birlikte Beşiktaş A Takımı’nda oynamak. Guti’yi çok beğeniyorum. Guti kadar olur muyum bilmiyorum; ama onun sağ bacağı olsak yeterli bizim için” şeklinde konuştu. 

MİLLİYET YAZARI VE YORUMCU UĞUR MELEKE'YE GÖRE SAMET BÜLBÜL 

1991 doğumlu orta saha oyuncusu Samet, devre arasında Beşiktaş’tan Buca’ya bir buçuk yıllığına kiralanmıştı. Özellikle kupadaki Gençlerbirliği ve ligdeki Kasımpaşa maçlarındaki performanslarıyla dikkat çekti, topla iyi münasebeti neden U19 milli takımına seçildiğinin göstergesi gibiydi.

Buca’daki istikrarsızlıklar sonrası çok forma şansı bulamadıysa da Samet, gelecek yıl kazanacağı tecrübelerle Beşiktaş’a olmuş bir oyuncu sıfatıyla geri dönmeye aday.

Ortaçeşmespor’dan ilk lisansını alan 3 çocuklu bir ailenin evladı, Beykozlu Samet Bülbül’ün geleceği parlak mı parlak. Bizlere de Beykozlu bir futbolcu olarak onunla övünmek düşmekte.U-19 Mili Takımı’nda da formayı giyen genç oyuncuya başarılar diliyoruz.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Bucaspor, Samet Bülbül

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"