Kültür

Beykozlu Rizeliler 10 Nisan’da buluşacak

Beykozlu Rizeliler 10 Nisan’da buluşacak
03.03.2015 18:42
| | |
5039

Beykoz Rizeliler Derneği Yerel Basın mensuplarıyla biraraya geldi.

Kavacık’taki dernek merkezinde akşam yemeğinde yerel basın mensuplarını ağırlayan Haydar Çelik Başkanlığı’ndaki dernek yönetimi projeleri hakkında da ipuçları verdi.

Beykoz yerel basınının tam kadro katıldığı yemekte dernek mensuplarının kendi evlerinde hazırladıkları yöreye has lezzetler büyük beğeni topladı.

Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Haydar Çelik kısa bir selamlama konuşması yaparak basın mensuplarıyla geciken buluşmaya da açıklık getirdi. Çelik, “derneğimizin kuruluşundan sonra maalesef bir türlü fırsat bulup sizlerle bir araya gelemedik. Bunun çeşitli nedenleri var ancak bunların başında aktif bir yönetim kurulu oluşturma çabalarımız yatıyor. Bir taraftan da siyasetle çok iç içe bir yönetim olsun istemedik ve hamdolsun bu gün kuruluşundan bu yana içimizde olan arkadaşlarımızın yanında çok değerli yeni arkadaşlarımızla Beykoz’a eğitim, kültür ve sosyal alanlarda hizmet etme gayreti içerisine girdik.

10 Nisan’da büyük buluşma  

10 Nisan Cuma günü Çavuşbaşı Kasrı’nda büyük bir organizasyon tertipliyoruz. İnşallah o organizasyonla birlikte Beykoz Rizeliler Derneği klişelerin dışına çıkarak çok önemli çalışmaların da startını vermiş olacak. Şu an davetiyeler hazırlanıyor ve inşallah en kısa sürede siz değerli basın mensuplarına bilgi verilecek” şeklinde konuştu.

Beykoz genelinde 8 bin 700 seçmene sahip olduklarını vurgulayan Çelik, “Beykoz çapında Rizeliler olarak gayet kalabalık bir aileyiz. 30 bin civarında hemşerimiz ve 8 bin 700 dolayında da seçmenimiz var. Biz kalabalık bir aile olarak 10 Nisan tarihinde Çavuşbaşı Erbab Kasrı’nda toplanmak istiyoruz. Böyle bir planımız var. Canlı yayınlarla orada yaptığımız etkinliklerle Beykoz’da Rizeli insanların ne kadar kalabalık ne kadar güçlü olduğunu gösterme gayreti içerisindeyiz” dedi.

Basın mensuplarına, Mısır ekmeği, yoğurt, fasulye gibi yöresel yemeklerin ikram edildiği gece, dernek yöneticilerinin kendilerini tanıtmasının ardından sohbet şeklinde devam etti. Gecenin sonunda Başkan Haydar Çelik basın mensuplarına organik Rize çayı, Rize Fotoğraf Albümü ve Rize Turist Haritası hediye etti. Gece toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz Rizeliler Derneği, Haydar Çelik, Kavacık, Yerel Basın, Çavuşbaşı Kasrı, Rize

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"