Beykozlu Recep'in oyuncu olma hayali dolandırılarak bitti

  • 0
  • 5313
Beykozlu Recep'in oyuncu olma hayali dolandırılarak bitti
Beykozlu Recep'in oyuncu olma hayali dolandırılarak bitti

Beykoz'da ikamet eden Recep C, oyuncu olma hayaliyle internet üzerinden bulduğu bir numaraya başvuru mesajı atmasının ardından dolandırıldı.

Oyuncu olmak isteyen ve Beykoz'da ikamet eden 65 yaşındaki Recep C, internetten bulduğu bir oyunculuk ajansının telefonuna 'oyuncu olmak istiyorum' şeklinde mesaj attı.

Recep C'nin oyuncu olma hayali dolandırılmasının ardından son buldu.

Recep C, internetten bulduğu numaraya 20 Aralık 2021 günü "Oyuncu olmak istiyorum" şeklinde mesaj attı.

Adam, birkaç gün sonra gelen aramayla ise hayatının şokunu yaşadı. Ajansın sözde yetkilisi olan kadın, "Bizi 7-8 kez aramışsınız. Sizin bize 1850 lira borcunuz var. İlk 400 lirayı ödeyin, bu hesap kapansın. Bu masrafı 5 dakika içinde ödemeniz gerekiyor" dedi.

Sözleriyle Recep C'yi korku ve paniğe sevk eden kadın, parayı telefona gönderdikleri hesap numarasına göndermesini talep etti.

Parayı alan Aymelek D, bununla da yetinmeyerek, "1450 lira ödemeniz gerekiyor. Siz parayı gönderin, biz 15 dakika içerisinde iadesini yaparız" şeklinde konuştu.

Bu parayı da hesaba yatıran Recep C, son olarak "Dosya parası olarak 3 bin lira daha vereceksiniz" bahanesiyle aranınca dolandırıldığını anlayarak savcılığa başvurdu.

Konuya ilişkin şüpheli sıfatıyla ifade veren Aymelek D, Recep C'yi arayarak çeşitli bahanelerle para istediğine dair tüm suçlamaları reddetti. Savcılık şüpheli 24 yaşındaki Aymelek D'nin "Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık" suçundan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Haber Merkezi

Anadoluhisarı muhtarının sosyal medya hesabı çalındı
Önceki Anadoluhisarı muhtarının sosyal medya hesabı çalındı
Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Sonraki Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz