Beykozlu Oğuzhan’a Fair-Play özel Ödülü

  • 0
  • 8162
Beykozlu Oğuzhan’a Fair-Play özel Ödülü
Beykozlu Oğuzhan’a Fair-Play özel Ödülü

Yerel Futbol Ödül Gecesi Kağıthane Belediyesinin Gültepe'deki Kültür Merkezinde yapıladı, gecede Soğuksusporlu, Oğuz Kaan Baykan'a da ödül verildi.

Beykoz İlçesinden Soğuksuspor Takımı Futbolcularından Oğuzhan Baykan Özel Ödüle Layık bulunan isimler arasında yer aldı.

Oğuzhan Baykan takımın bu sezon Paşabahçe Stadında oynadığı Pendik Kavakpınarspor maçı sonrasında çıkan istenmedik olayların ardından bir rakip takım futbolcusunu ortamdan korumak için üzerine yatıp kendini siper etmiş ve de birçok darbeyi de yerdeki futbolcunun yerine kendisi göğüsleyip almıştı. İşte bu olayın yankıları kamuoyunda hep kötü izler ile anılırken Yerel Futbol Sitesi böylesine bir Fair-Play hareketi nedeni ile başarılı futbolcuyu özel bir ödül ile onurlandırdı. Ali Kemal Demir'in sunuculuğunu yaptığı gecede Oğuzhan Baykan'a ödülünü Fifa  Kokartlı Eski Yardımcı Hakemlerimizden Binali Kartal takdim etti.

Yerel Futbol Ödül gecesinde çeşitli kategorilerde ödüller verilirken Oğuzhan Baykan'ın ödülünü aldığı programa Soğuksuspor Kulüp Başkanı Hasan Avcı'da iştirak edip kısa bir konuşma yaptı. Futbolda şiddet ve istenmedik olayları hiçbir zaman tasvip etmediklerini söyleyen Avcı,"Ben samimi duygularıma şunu ifade etmek isterim ki ceza kurulundan futbolcularımıza az bile ceza çıktı. Daha fazlasını hak ediyorlardı. Bizim amacımıza ters düşen bu tür davranışlara kesinlikle izin vermeyeceğiz" diye konuşunca salondan alkış aldı. Eski Milli Hakemlerden Binali Kartal'da Oğuzhan Baykan'a ödülünü takdim ederken, "Fair-Playlık bu davranışının futbol sahalarında örnek olacak nitelikte bir önem arz ettiğini" söyledi.

Ödül törenindeki en anlamlı ödüllerden birini alan Oğuzhan Baykan ise kısa bir görüş açıklarken, “ Tabii ki o istenmedik anlarda yaptığım bu hareketin onurunu bugün Fair-Play Ödülü alarak yaşama farklı bir duygu. Keşke bu olaylar hiç yaşanmasa idi ve de bugün bu ödülü alacak konumda olmasa idim. Maalesef futbol sahalarımıza bu tür olaylar bir anda gelişiyor ve sonrasında ne kadar pişmanlık duyulsa da yaşanmış oluyor. Beni bu anlamlı ödüle layık bulan Yerel Futbol Sitesine en kalbi duygularım ile şükranlarımı sunma isterim” diye konuştu.

Gültepe Kültür Merkezinde Yerel Futbol Ödül Gecesine Dost Beykoz Spor Müdürü Talip Ercan, Beykoz Kulüpler Birliği Yöneticilerinden Mustafa Kaya, Gümüşsuyuspor Takımı Antrenörü Hasan Hız gibi isimler de katılım sağladı.

Spor Servisi

Paşabahçespor’da iki istifa birden
Önceki Paşabahçespor’da iki istifa birden
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz