Kültür

Beykozlu öğrenciler Panorama’yı gezecek

Beykozlu öğrenciler Panorama’yı gezecek
2014.07.26 00:00
| | |
6249

45 İlköğretim Okulu’ndan 7 bin öğrenci, Beykoz Belediyesi organizasyonunda, Panorama 1453 Fetih Müzesi’ne götürülecek.

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği tarih ve kültür gezilerine katılan ilköğretim ve lise öğrencileri Panorama 1453 Fetih Müzesi’ni ziyaret ederek İstanbul’un Fethi’ne yolculuk yapıyor.

Genç kuşaklara tarih bilinci ve sevgisini kazandırmayı amaçlayan Beykoz Belediyesi, Çanakkale Gezileri’nin yanı sıra Panorama 1453 Fetih Müzesi ile tarih ve kültür gezi programlarını sürdürüyor.

Açıldığı günden bu yana İstanbulluların ilgi odağı olan Fetih Müzesi’nde, İstanbul’un Fethi’ni temsili olarak resmeden dünyanın ilk ve en büyük panoramik resmi bulunuyor. Öğretmen ve velilerin de iştirak edilebildiği gezilere bugüne kadar 45 İlköğretim Okulu’ndan 7 bin öğrenci katıldı.

Fetihle ilgili ayrıntılı bilgilerin, fotoğraf ve resimlerin bulunduğu müzede İstanbul’la ilgili çeşitli bilgiler de yer alıyor. İstanbul’un Fethi’ni 1004 adet parçanın bir araya getirilmesiyle birebir resmeden dev panoramik resim ise müzenin en ilgi çeken parçası olma özelliğini taşıyor.

Dünyanın ilk panoramik müzesi olan kubbeli yapı, aynı zamanda dünyanın en büyük resmine ev sahipliği yapıyor.  

Rehberler eşliğindeki gezide dev Panaromik resmin yapılış süreci ve Fetihle ilgili bilgiler alan çocuklar, kültür ve tarih gezilerinin okulda ve sosyal hayatlarında kendilerine çok faydalı olduğunu ifade ediyor.  

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Panorama 1453 Fetih Müzesi, İstanbul, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"