Yaşam

Beykozlu öğrenciler kazada can verdi

Beykozlu öğrenciler kazada can verdi
2014.08.14 00:00
| | |
17161

Soğuksu ve Çiğdem mahallelerinde oturan Sinem Doğanay, Buse Balcan ve Duygu Balcan isimli üniversite öğrencileri Balıkesir yolunda geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybettiler.

İzmir karayolunda, aynı yönde giden TIR’a arkadan çarpan otomobilde bulunan 21 yaşındaki Buse Balcan, aynı yaştaki Sinem Doğanay ve 34 yaşındaki Duygu Balcan Yaban olay yerinde hayatını kaybetti. Kazada 3 kişi ise yaralandı. Kazada hayatını kaybeden Balcan ve Doğanay Beykoz Ferit İnal Lisesi öğrencileriydi. 

2010 yılında mezun olan öğrencilerden Buse Balcan İzmir’de, Sinem Doğanay ise Muğla'da Üniversite kazanmış ve orada eğitim hayatlarına devam ediyorlardı. Buse Balcan’ın amcasının kullandığı otomobil ile İzmir’e giden öğrenciler Balıkesir- İzmir karayolunun 35’inci kilometresinde bugün saat 10.00 sıralarında kaza yaptı.  

İstanbul’dan İzmir’e gitmek üzere yola çıkan 59 yaşındaki Nevzat Balcan yönetimindeki otomobil, İkizcetepeler Barajı’na 6 kilometre kala bilinmeyen bir nedenle kontrolden çıktı. Otomobil, aynı yönde giden 44 yaşındaki Adem Belgen’in kullandığı kablo yüklü TIR’a arkadan çarptı. Kazayı görenler sağlık ve jandarma ekiplerine haber verdi. 

Tır’ın altına girdi 

Yolu trafiğe kapatan jandarma TIR’ın altına girip metal yığınına dönen otomobildekilerin sıkıştıkları yerden kurtarılması için AKS 110 ekiplerinden yardım istedi. Uzun uğraşlar sonucu, TIR’ın altına giren otomobil çıkartıldı. Otomobilde bulunan Buse Balcan, Sinem Doğanay ve Duygu Balcan Yaban’ın olay yerinde can verdiği belirlendi. 

Kazada yaralanan otomobil sürücüsü Nevzat Balcan Balıkesir Devlet Hastanesi’ne, otomobildeki 13 yaşındaki Aleyna Karakaya ve 38 yaşındaki Aysel Balcan ise Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp tedaviye alındı. Olay yerindeki incelemenin ardından 3 ceset, Atatürk Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı. TIR şoförü Adem Belgen ifadesinin alınması için jandarma karakoluna götürüldü. Jandarma kazayla ilgili soruşturma başlattı. 

Allah kimseye böyle acı yaşatmasın 

Diğer yandan konuyla ilgili Dost Beykoz’a bir açıklama yapan Paşabahçe Ferit İnal Lisesi Müdür Yardımcısı Hüseyin Öztürk, Buse Balcan ve Sinem Doğanay’ın 2010 yılında okullarından mezun olduklarını ve her ikisini de başarılı öğrenciler olarak Üniversiteye gönderdiklerini ifade etti. Yaşanan elim olayın kendilerini derinden üzdüğünü ifade eden Öztürk, "Allah kimseye böyle acı yaşatmasın... Okulumuza ateş düştü. Canımız yanıyor. Fidanlarımız gitti"dedi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Balıkesir, Buse Balcan, Duygu Balcan, Ferit İnal Lisesi, Hüseyin Öztürk, Kaza, Sinem Doğanay, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"