Kültür

Beykozlu Mozart'a Cem Yılmaz'dan piyano

Beykozlu Mozart'a Cem Yılmaz'dan piyano
14.10.2017 12:36
| | |
4393

Beykoz'un Otizmli piyanisti Yunus Yazar'a, ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın desteğiyle piyano hediye edildi.

Dünyaca ünlü besteci Mozart ile aynı müzik kulağına sahip olduğu belirlenen 19 yaşındaki otizmli Yunus Yazar'a, sanatçı Cem Yılmaz'ın da desteğiyle piyano hediye edildi.

Alınan bilgiye göre, müzik yeteneğiyle gündeme gelen, Beykoz'da yaşayan otizmli Yunus Yazar'ın yeni piyonaya kavuşması için, Türkiye'de müzik enstrümanları sektöründe faaliyet gösteren doremusic, Cem Yılmaz ile iletişime geçti.

Doremusic yetkilileri, ayrıca Yunus Yazar'ın müzik öğretmenine de ulaştı ve en uygun piyano modeli olarak Yamaha B-2'nin temin edilmesi kararlaştırıldı. Cem Yılmaz ve mağaza yetkililerince otizmli Yunus Yazar'a yeni piyano hediye edildi.

AA'nın "Beykoz'un Mozart'ı otizmli Yunus'un konservatuvar hayali" başlığıyla yayımladığı haberde, dünyaca ünlü sanatçı Mozart ile aynı müzik kulağına sahip olan ve konservatuarda eğitim alabilmenin hayallerini kuran otizmli Yunus Yazar'ın durumunu gündeme taşımıştı.

Sanatçı Cem Yılmaz'ın attığı, "Bu kardeşimize destek olmak istiyorum. Konservatuvar okuması için yetkililer de destek olursa burs vermek isterim" tweet'i ile de konu kamuoyunda yankı uyandırmıştı.

Cem Yılmaz sosyal medyada yaptığı açıklamasında ise, "Sevgili Yunus kardeşimiz konservatuara başladı. Yıllardır Yunus'a emek veren bu neticeye ulaştıran sevgili Özgen hocamıza büyük bir alkış. İhtiyacı olan yetenekli gençlere desteğinden dolayı Dore Müzik'e de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Otizm, Piyanist, Yunus Yazar, Komedyen, Cem Yılmaz, Piyano, Hediye

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"