Beykozlu Minik Karateciden ikincilik

  • Güncelleme: 01.03.2015 13:53
  • Okunma: 5455 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Karate Takımı sporcularından Esma Sena Kula, Bağcılar Spor Salonunda gerçekleşen Uluslararası turnuvadan 2.likle ayrıldı.
Beykozlu Minik Karateciden ikincilik

Çalışmalarını Hasan Ustabaşı Yönetimindeki Karate Takımında 10 aydır devam ettirmekte olan Kula World Shotokan Karate Unıon Turnuvasında final maçını kaybederek gümüş madalyanın sahibi oldu.

Bağcılar Spor Salonunda gerçekleşen müsabakalara 30 civarındaki ülkeden temsilciler katılmıştı. Katılım sayısının fazlalılığı ve ortada takım halinde derece yapılan kulüplere verilecek para ödülü nedeni ile turnuvaya iddialı konumda gelen ekipler, diğer takımlardan "Ödünç sporcu" alma yoluna gittiler Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcularından Esma Sena Kula, 8-9 Yaş Kategorisinde iddialı olmasına karşın takım olarak ödül kazanma şansımız olmadığından bu konuda iddialı olan Zeytinburnuspor Kulübü takımı adına iştirak etti. Kula, final maçında heyecanını yenemeyince ikincilik ile yetinmek zorunda kaldı.

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Karate Takımı AntrenörüHasan Ustabaşı, turnuvanın kendileri açısından iyi bir deneyim olduğunu söylerken,"Tabii ki ücret ödenerek katılım sağlanan bir organizasyon olduğundan, madalya toplamı sırasına göre ödüllendirme olduğundan Sena'yı Zeytinburnuspor adına müsabakalara soktuk. Gayet te başarılı oldu. İnşallah geriden çok yetenekli sporcularımız gelmekte. Bu tür yarışma ve turnuvalara katılım sağlayarak tecrübe sorununu ortadan kaldırma niyetindeyiz.Biz haftada 3 gün antrenmanlarımıza devam etmekteyiz, 70 kişilik bir sporcu sayımız var. İnşallah kulübümüze birçok madalya kazandıracağız. Önümüzde 23 Nisan dolayısı ile gerçekleşecek Uluslararası Çocuk Şampiyonasına katılacağız. İlköğretim yaş kategorilerindeki sporcularımız ile iştirak edeceğiz. İnşallah iyi derecelere alırız. Bu şampiyonanın ardından Sakarya'da Uluslararası bir turnuvaya katılacağız ardında da İstanbul Şampiyonası olacak. Bu süreci sıkı bir antrenman programı ile geçirmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz