Beykozlu Mimar'dan, meslek odasına Afrin tepkisi

  • 28.01.2018 16:58
  • Güncelleme: 28.01.2018 16:58
  • Okunma: 9733 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi ve Mimar Bayram Çevik, Mimarlar Odası'nın Zeytin Dalı Operasyonu ile ilgili açıklamaya tepki gösterdi.
Beykozlu Mimar'dan, meslek odasına Afrin tepkisi

Meclis Üyesi ve Mimar Bayram Çevik, yasal olarak üyesi olmak zorunda olduğu Mimarlar Odası'nın, ülke için takındığı tavır ve ifadelerin kendisini temsil etmediği söyledi.

Çevik, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Asli görevi mimarların ortak ihtiyaçlarını karşılamak, mimarlık mesleğinin gelişmesine katkı sunmak, şehirlere mimari değerler ve çözümler üretmek olan mimarlar odasının, Ülke menfaatine olan ya da olacak olan her işin karşısında olmayı ilke edinmiş bir yapıya dönüşmesi! Afrin'e yapılan operasyonla ilgili bir çok ülke ve kurum açıklamasında savaş ifadesini kullanmamıştır. Bu operasyonu savaş olarak ifade edenler sadece pkk/pyd gibi terör örgütleri ve destekçileridir. Mimarlar odası terör sevici diliyle bu operasyona "savaşa hayır" güzellemesi yapması çirkin ve kabul edilemezdir."

Mimar Çevik, zorunlu üyesi olduğu meslek odasının bu tür beyan ve ifadelerini kabul etmediğine işaret ederek, Mimarlar Odası yönetimini yerli ve milli bir duruş sergilemeye davet etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz