Siyaset

Beykozlu MHP'lilerin toplantıları belgeselle renklendi

Beykozlu MHP'lilerin toplantıları belgeselle renklendi
20.11.2015 19:40
| | |
4073

Beykozlu MHP'liler Cumhuriyet Döneminde Türkçülüğü savunan Hüseyin Nihal Atsız'ın ardından bu kez Alparslan Türkeş belgesini izledi.

Beykozlu MHP'liler Cumhuriyet Döneminde Türkçülüğü savunan Hüseyin Nihal Atsız'ın ardından bu kez Alparslan Türkeş belgesini izledi.

Haftada 1 gün genç ülkücülerin yoğun olarak katılım gösterdiği toplantılarda, siyasi ve kültürel fikir alış-verişinde bulunan Beykozlu MHP'lilerin toplantılarına renk geldi. MHP Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir'in girişimleriyle toplantıların öncesinde belgesel izleyen MHP'liler bir akademik çalışma yapar gibi not tutarak, öğrendikleri üzerinden değerlendirme yapmaya başladı. Dost Beykoz'un takip ettiği MHP'liler partilerinin kurucusu, ilk başkanı ve Eski Başbakanlardan Alparslan Türkeş'in yaşadıklarını ekrana yansıtan belgeseli, ilgiyle izledi.

Her Perşembe günü MHP Beykoz İlçe Teşkilatı'nın İncirköy Bürosu'nda bir araya gelen MHP'liler burada haftalık bir değerlendirme toplantısı yapıyorlar. Özellikle siyasi ve tarihi konularda fikir alış-verişi içine giren ve çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu ülkücüler, MHP Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir'in öncülüğünde bilgilerini bir araya getiriyor. Geçtiğimiz hafta Cumhuriyet Dönemi'nin önemli isimlerinden Hüseyin Nihal Atsız'ın belgeselini izleyen MHP'liler bu haftalarını ise partilerinin kurucusu Alparslan Türkeş'in yaşamına ayırdılar. Nejdet Sançar ve Nihal Atsız'la birlikte 'Irkçılık-Turancılık' davasında yargılanan ancak Tophane Askeri Hapishanesi'nde 9 ay kaldıktan sonra Askeri Yargıtay kararıyla tahliye edilen Üsteğmen rütbeli Alparslan Türkeş hakkındaki belgeseli izleyen MHP'liler 'Başbuğ'larının Başbakan Yardımcılığı'na kadar uzanan hikâyesini ilgiyle takip ettiler.

MHP Beykoz Başkanı Taşdemir: “Beykozlu ülkücü gençlik, tarihine sahip çıkmalı!”

Dost Beykoz'a özel açıklama yapan MHP Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ise belgesel gösterimlerinin devam edeceğini kaydederek, özellikle Beykozlu ülkücü gençliğin tarihine sahip çıkması gerektiğini söyledi. İncirköy Bürosu'nda gerçekleştirilen belgesel gösterimleriyle hafızalarını tazelediklerine dikkat çeken Başkan Akif Taşdemir, gösterimin son derece yararlı olduğunu gözlemlediğini de sözlerine ekledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haberler, MHP, Akif Taşdemir, Belgesel, Başbuğ, Alparslan Türkeş

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"