Beykozlu Mesudiyeliler yenilikten yana!...

  • Güncelleme: 28.04.2013 00:11
  • Okunma: 6207 kez
  • Yorum: 0
Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği yeni binasına taşındı.
Beykozlu Mesudiyeliler yenilikten yana!...

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği yeni binasının açılışı için bir program hazırladı. Kokteyl öncesi kısa bir konuşma yapan Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Ayduğan, katkısı olan kişilere teşekkür etti.

Beykoz Kavacık Yayabey Sokak 30 numaralı adreste gerçekleştirilen açılışa, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yardımcıları, CHP'li Meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Kokteyl öncesi gerçekleştirilen ve kısa konuşmaların yer aldığı programın sunuculuğunu ise Beykoz Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi Nihat Arıcanyaptı.

İlk olarak kürsüye gelen Beykoz Ordu Mesudiyeliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Ayduğan, sivil toplum kuruluşlarının gönüllülük isteyen, emek isteyen, azim ve çalışma gayreti isteyen bir yer olması gerektiğinin altını çizerek, "Sivil toplum kuruluşları, bu emekleri karşılığında maddi bir edinim beklenmeksizin manevi haz ve huzur duyulan hizmet kurumlarıdır" dedi.

Ordu ili Mesudiye ilçesi Belediye Başkanı İsa Gül de konuşmasında insanların doğdukları yeri unutmaması gerektiğini vurgulayarak, "Biz bu şekilde zaman zaman gelerek, doğdunuz yeri hatırlatmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu. Ordu ilinin artık Büyükşehir olması nedeniyle Mesudiye'de daha büyük çalışmalar içerisine gireceklerini belirten Gül, bu yıl 23.düzenlenecek olan Mesudiyeliler Kurultayı'na ve gelecek kurultaylara da artık Mesudiye Kaymakamı'nın değil Mesudiye Belediye Başkanı'nın Başkanlık edeceğini belirtti. 5-6-7 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Mesudiyeliler Kurultayı'na Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i de davet eden Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, Kurultay sırasında Türkiye Demokrasi Forumu adı altında bir toplantıyı da gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise 1994 yılında dönemin Refah Partisi çatısı altında başlattıkları çalışmalarla, bugün Beykoz'daki sivil toplum örgütlerinin güçlenmesinin temellerini attıklarını kaydetti. "Yaklaşık 10 yıldır çaba harcadık ve harcamaya da devam edeceğiz" diyen Başkan ÇelikbilekBeykoz'un fizikî güzelliğinin peşi sıra manevî güzelliğiyle de öne çıktığını söyledi. "Beykoz'umuz çok güzel bir ilçe. Allah için çok güzel bir ilçe. Bağrında Peygamber barındıran tek ilçe. İstanbul'da sahabelerin türbeleri var, bunlarla övünüyoruz; ancak Beykoz'umuzda Yûşa Peygamber'in bulunduğunu da göz ardı etmememiz gerekiyor" diyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, zaman zaman yaptığı esprilerle CHP'li Nihat Arıcan ile tatlı bir atışma içerisine girdi.

Açılışın gerçekleşmesinin ardından 5. kattaki dernek ofisine çıkılırken, ilerlemiş yaşına rağmenBeykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in asansör yerine merdivenleri tercih ettiği gözlendi. Derneğin olduğu daireye girişte kütüphane bölümü dikkat çekerken, hayli zengin görünen bu kitaplığın oluşturulmasında Beykoz Belediyesi ve İBB Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu'nun katkılarının büyük olduğu öğrenildi. Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Ayduğan, yaptığı teşekkür konuşmasında Muharrem Kaşıtoğlu'na da kütüphaneye bağışladığı kitaplar nedeniyle özellikle teşekkür etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz