Beykozlu Mehmet Yorulmazlar

  • Güncelleme: 25.02.2015 17:58
  • Okunma: 11127 kez
  • Yorum: 0
Beykoz ilçesinde dikkatlerin Beykozspor 1908 A.Ş.’ye çevrildiği anlarda Mehmet Yorulmazlar’ın başarısı da takip edilmiyor değildi.
Beykozlu Mehmet Yorulmazlar

Nitekim pek çok futbolsever camialarından birinin Teknik Direktörlük görevinde bulunduğu takımı İstanbul Süper Amatör Ligden, TFF 3. Ligi’ne çıkardığını duyunca hayıflanmadan duramadı.

1967 Yılında Beykoz’un Çubuklu semtinde doğan Mehmet Yorulmazlar ömrü hayatı boyunca futbolla yatıp futbolla kalkan; efendi, dürüst karakteri ile iz bırakan isimlerden olmayı başardı. Onun için Çubuklu’da ve spor camiasında ayrı bir önemi bulunmakta. Bu semtte doğdu, bu semtin takımı Çubukluspor’da ilk kez meşin yuvarlak ile tanıştı ve de tam 16-17 sene kadar mor-sarılı takımda ter akıttı. Aslında başarılı futbolu ve kişiliği ile pek çok takımın transfer listesine girse de öbür taraftan geleceği için bir meslek sahibi olma zorunluluğunun da farkında idi.

Bu sebeple hem eğitim hayatını hem de sporu birlikte götürme düşüncesi onun başka kulüplere, profesyonel takımlara transferini önünde bir set oldu. İşte bu sebeple dile kolay 16-17 yıllık süreçte semtinin takımında kaldı, galibiyetler ile sevindi, mağlubiyetler ile hüzünlendi. Futbolu tahmin edeceğinizin aksine Ortaçeşmespor forması ile tamamladı.

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu ki, o dönemlerde Spor Akademisi olarak bilinen Yüksekokulda eğitimini tamamladı, akademik bir kimliğe sahip oldu. BESYO’dasevilen, sayılan başı sıkışıldığında akıl danışılacak bir karakter olarak bilindi. Bir dönem Yüksekokulda Genel Sekreterlik görevinde de bulundu. Halen Yardımcı Doçent unvanı ile görev yapmakta. Futbol dışındaki branşlara da ilgi gösterdi. Bunun dışında Türkiye’de Futsal yani Salon Futbolu var olmuşsa en fazla katkı gösterenler arasında oldu. Yetiştirdiği ve antrenman yaptırdığı futbolculardan kurulu takım ile şampiyonluklar yaşadı.
Aktif futbolculuk yaşantısının ardından birçok takımda antrenörlük, teknik direktörlük görevlerinde bulundu. Israrla üzerinde durduğu, yeteneklerinin farkına vardığı birçok genç futbolcunun önünü açan, profesyonel kulüplere uzanan yaşantılarında önemli mihenk taşlarından birisi oldu. Çavuşbaşıspor, Anadoluhisarı İdmanyurdu, Acarlar Bayan Futbol Takımı, Denizcilik İşletmeleri, Marmara Üniversitesi Bayan Futbol Takımı, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Beykoz 1908 A.Ş., Sakarya Karasuspor gibi takımlarda görev yapan Mehmet Yorulmazlar için son iki sezon görev yapıp 2 kademe birden üst liglere çıkardığı Çıksalınspor’da ki görevi onu zirveye taşıdı.
 
 
Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yorulmazlar yönetimindeki Çıksalınspor önce İstanbul Süper Amatör Ligden, Bölgesel Amatör Lige, ardından da Bölgesel Amatör Ligden TFF 3. Ligi’ne çıkarken kadrosunda Beykoz ilçesi takımlarında forma giyen birçok oyuncusu vardı. Gümüşsuyuspor’da forma giyen Edip, Beykoz 1908 Altyapı etiketli  Anadoluhisarı’danaldığı Fuat, Yine Beykoz 1908 kadrosunda bulunup değeri anlaşılamayan Yasin Bayram, Anadoluhisarı’ndan Kaleci Ramazan, Onur Yalçın…  Ve Mehmet Hocanın sağ kolu YardımcısıVedat Ateş’i de unutmamak gerekir.
 
 
İç saha maçlarını Anadoluhisarı Spor Akademisi Stadında yaptı, her zaman için kendisine destek olan Beykozlu arkadaşları, Çubuklu semtindeki dostları tribünlerde birkaç kişi ile de olsa kendisini yalnız hissettirmeme gayretinde idi. Mehmet Yorulmazlar için son yıllarda yaşadığı 2 büyük üzüntü Beykoz 1908 A.Ş.Takımının ki bir dönem kendisinin de görev yaptığı takımın TFF 2. Ligi’nden İstanbul Süper Amatör Lige kadar önlenemez düşüş ve de bir dönem formasını giydiği Anadoluhisarı İdmanyurdu takımının 100. yılında İstanbul 1. Amatör lige düşmesi oldu. Kaderin bir cilvesi olsa gerek Beykoz 1908 A.Ş. Kulübü 4 sezonda 3 kademe birden düşerken, bir Beykozlu Çubuklu’da doğup Çubuklu’da yaşamakta olan bir başarılı ismin çalıştırdığı İstanbul’un ilginç isimli bir semtinin takımı 2 kademe birden yükselip profesyonel liglere adım atıyordu.
 
Spor Servisi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz