Beykozlu karateciler mutlu mu mutlu

  • 2014.08.06 00:00
  • Güncelleme: 07.02.2012 00:11
  • Okunma: 8172 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Karate Takımı, Uluslararası Karate Şampiyonası’nda ev sahibi olmaktan mutluluk duydular.
Beykozlu karateciler mutlu mu mutlu

3 sendedir kulüp bünyesinde antrenmanlara devam eden ve bu güne kadar birçok resmi ve özel müsabakalara katılım sağlayan sporcular madalyalara ambargo koyacak gibi. Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Karate Takımı’nın Antrenörleri Cengiz Deniz ve Hasan Ustabaşı bünyelerindeki 35 sporcu ile ciddi bir çalışma süreci geçirmekte. İlçede Karate Sporu’nun gelişimine katkı sunmayı amaçladıklarını belirten antrenörler bu spor dalında Beykozlulara kapılarının ardına kadar açık olduğunu iletmekten geri durmadılar.

Recep Şahin Köktürk Spor Salonu’nda antrenmanlarını yapan takımın çalışma günleri ise Perşembe-Cumartesi-Pazar günleri olarak açıklandı. Perşembe günkü antrenman 19.00 da başlarken, Cumartesi-Pazar aralığındakiler ise 15.30/18.00 arasında gerçekleşiyor.

Dost Beykoz’a açıklamada bulunan Beykozlu Tekvandocular aralarından birçok başarılı ismin çıktığına dikkatleri çekerken, arkadaşları adına açıklamada bulunan başarılı sporculardan Özkan Öztürk; “2002 Doğumlu Berat Yılmaz’ın ve 2001 doğumlu Nurdan Zühre Aytaç’ın İstanbul Şampiyonlukları ve Türkiye 2 ve 3.leri bulunmakta. Berre Berk’in ise İstanbul üçüncülüğü bulunmakta. Son yapılan Uluslar arası müsabakada birçok derece aldık. İnşallah ben ve arkadaşlarım bu spor dalından Beykoz’dan Milli takıma gidecek sporcuları gösterecek.” şeklinde konuştu.

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulüp Başkanı Lale Enç ise Dost Beykoz’a yaptığı özel açıklamada hafta sonunda Karate Sporu’nda ilk kez bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını söylerken; “Recep Şahin Köktürk Spor Salonunda sizlerinde ifade ettiği gibi tam bir Karate şöleni vardı. Bu tür organizasyonlara katılım sağlamak sporcularımız için de yararlı olmakta. Daha önce de açıkladığım gibi Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek’in 2012 Avrupa Spor Başkenti konumunda olan İstanbul’a yapılacak birçok katkı olduğu söylemesi ve bunun ilk adımının bu turnuva ile atılması konuya verilen önemin bir göstergesi olmuştur. Değişik spor dallarında yıl boyunca çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Spor Sevisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz