Beykozlu Karadenizliler iftar sofrasını paylaştı

  • 0
  • 4763
Beykozlu Karadenizliler iftar sofrasını paylaştı
Beykozlu Karadenizliler iftar sofrasını paylaştı
Beykozlu Karadenizliler iftar sofrasını paylaştı

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği, Ramazan ayının 27. akşamında düzenlenen programla iftar sofrasını paylaştı.

Kavacık'taki Habil Pizza'da organize edilen iftar programına Beykoz'un çok sayıda isminin yanı sıra Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği'nin yönetici ve üyeleri katıldı.

Ezandan önce kısa bir konuşma yapan Dernek Başkanı İsmet Konca, çalışmaların daha aktif bir hale gelmesi için kadın kollarını oluşturduklarını ve bu adımın ardından dernek çalışmalarının hız kazandığını belirtti.

Konca, "Neler yaptığımızla ilgili bilgi sahibi olun ki daha sonra elinizi cebinize atın ve onlara yardımcı olun. Neler yaptığımızı bilin. Biz yerli malı haftasıyla ilgili bir çalışma yaptık, güzel oldu. Bir sponsor arkadaşımız vasıtasıyla, yönetimdeki arkadaşımız Köln'deki yakınlarından yaptığı yardımla 69 mont, 30 çift ayakkabı, 5 paket çorap yardım yaptık. İlkokuldaki kız öğrenci çocuklarına yaptık bunu. 25 Şubat'ta Beykoz protokolünü arkadaşlarımız ziyaret ettiler. 1 Mart'ta Rüzgarlıbahçe'deki kız futbol takımına kadın kollarımız sponsorlar bulara 36 kız çocuğunu giydirdiler." dedi.

İlkokul çocuklarına yapılan yardıma kendisinin de katıldığını belirten Dernek Başkanı İsmet Konca, sözlerini şöyle tamamladı:

"Zerrin hanım sağ olsun topladıklarıyla 30 alışveriş kartı yoksullara dağıttık. Çocukları giydirdik, Kılıçlı ve Bozhane İlkokulu'ndaki çocuklara 140 çocuğa çantalar hazırladılar. Hikaye kitapları, çikolata yer alıyordu. Bu ziyarete bende katıldım. Gerçekten çok güzeldi."

Ezanın okunmasının ardından eller semaya kaldırılarak dua edildi ve daha sonra oruçlar açıldı.

Konca, iftarın ardından misafirlerini yolcu ederken Kadir Gecelerini de tebrik etti.

Haber Merkezi

İYİ Parti ile Beykoz Belediyesi anlaştı
Önceki İYİ Parti ile Beykoz Belediyesi anlaştı
Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Sonraki Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz