Beykozlu İSMEK görevlisine mobbing mi uygulanıyor?

  • Güncelleme: 16.01.2020 21:48
  • Okunma: 4403 kez
  • Yorum: 1
İBB'nin AK Partili Meclis Üyesi Yasemin Batur, Ocak ayı 2. oturumunda yaptığı konuşmada Beykoz çalışanlarının Gaziosmanpaşa'ya gönderildiğini söyledi.
Beykozlu İSMEK görevlisine mobbing mi uygulanıyor?

İkametlerine yakın İSMEK'lerde çalışanlara, farklı yerlerde görevlendirilerek baskı kurulduğunu bildiren Batur, "Kağıthane çalışanı Beykoz'a, Beykoz çalışanı Gaziosmanpaşa'ya görevlendirilerek mobbing uygulanmaya devam ediliyor. Bölge sorumlularının yanına sözde akademik çalışma adı altında eş bölge sorumluları atanmıştır. Lise mezunu danışma görevlileri bölge sorumlusu görev yetkisiyle görevlendirilmiştir. Bu danışma görevlileri de İBB yöneticilerinin akrabası olduklarını açıkça dillendirmektedir." şeklinde konuştu.

Yapılan uygulamalar sebebiyle İSMEK'lere başvuruların da önemli oranda azaldığını dile getiren Batur, "2018 İSMEK kursiyerlerinin sayısı 400 binin üzerindeyken bu dönem, yani 2019-2020 İSMEK kayıt sayısı 100 bini bulmadı. Kayıt süresini bir günle sınırlı tuttunuz. Vatandaş kayıt yaptıramadı. Kayıt aldıklarınızı da öğretmenlerin sözleşmeleri iptal edildiği için kapatmak zorunda kaldınız. Açık kalanlar da kör topal misali devam ediliyor." ifadesini kullandı.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, İBB, İSMEK, Mobbing, Yasemin Batur, Meclis

Yorumlar (1 Yorum)

Tuğba Alpay Hiçyılmaz (5 ay önce)

İsmeğin çok faydası vardı.. insanlar meslek öğreniyordu.. sosyalleşiyordu.. Çevre esnafına da katkı oluyordu.. malzeme satan, kafeler, restoranlar.. Vakit geçiriyorduk.. Evden dışarı çıkıyorduk.. Ama ismek elimizden alındı.. Bari yerine farklı bişey konsaydı.. o da yok

Yorum Yaz